Liga włoska - 24. kolejka Serie C: Calcio Padova Spa - Vis Pesaro 4-0 (1-0)

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, zespół Calcio Padova wysoko wygrał z Visem 4-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Euganeo obejrzało 5 759 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Euganeo | Widzów: 5759 | Arbiter: D. Virgilio
C. Santini 82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Calcio Padova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Calcio Padova w ósmej minucie spotkania, gdy Francesco Nicastro zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Calcio Padova.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Davide Buglio.

W 56. minucie Antonio Di Nardo zastąpił Bismarka Ngissaha. A kibice Calcio Padova nie mogli już doczekać się wprowadzenia Umberta Germana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Davide Buglio. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Enrico Piovanello, Giacomo Zecca, a na ich miejsce weszli Francesco Nicastro, Gianluca Litteri.

W 69. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mattia Gennari, osłabiając drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Calcio Padova w 70. minucie spotkania, gdy Ronaldo zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Calcio Padova w 82. minucie spotkania, gdy Claudio Santini strzelił z karnego czwartego gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Calcio Padova doszło do zmiany. Massimiliano Pesenti wszedł za Claudia Santiniego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Tommaso Lelj
78′ Ivan Rondanini
Valerio Nava
 49′ 63′ Davide Buglio
Lorenzo Paoli
Matteo Mandorlini
Alessandro Gabbani82′
 70′ (k.) Ronaldo Pompeu da Silva
Andrea Tessiore82′
63′ Gianluca Litteri
Antonio Di Nardo56′
 8′ 63′ Francesco Nicastro
Francesco Marcheggiani71′
 82′ (k.) 84′ Claudio Santini
Alessandro Di Munno82′
78′ Carlo Pelagatti
Yassine Ejjaki
Antonini Czulina
Mattia Gaudenzi
63′ Umberto Germano
Alex Misin71′
84′ Massimiliano Pesenti
João Cláudio Gomes Ricciulli
63′ Enrico Piovanello
Tomáš Malec
Aljosa Vasic
Bismark Ngissah56′
63′ Giacomo Zecca

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Visa, a piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Calcio Padova w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

9 lutego drużyna Visa rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie LR Vicenza Virtus. Tego samego dnia Cesena FC będzie gościć drużynę Calcio Padova.