Liga włoska - 24. kolejka Serie C: Bisceglie Calcio - US Avellino 1-1 (1-1)

2 lutego na Stadio Gustavo Ventura odbyło się starcie 24. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Bisceglie Calcio i US Avellino. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 253 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadio Gustavo Ventura | Widzów: 1253 | Arbiter: A. Di Graci
AS Bisceglie 1913 Don Uva APD
US Avellino 1912
1
1
Álvaro Montero 45'
A. Di Paolantonio 40'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Bisceglie Calcio.

W 33. minucie Francesco Bertolo został zastąpiony przez Juliána Illanesa.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze US Avellino otworzyli wynik. W 40. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Alessandro Di Paolantonio. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Álvaro Montero. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna US Avellino rozpoczęła w zmienionym składzie, za Simone De Marco wszedł Daniele Ferretti. W następstwie utraty gola trener US Avellino postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Claudiu Micovschiego i na pole gry wprowadził napastnika Salvatore Sandomenica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Diego Albadoro został zmieniony przez Demira Pozzebona, co miało wzmocnić zespół US Avellino. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giuseppe Ungara na Alessandra Gatta w 60. minucie oraz Urbana Žiberta na Jérémy'ego Pétrisa w tej samej minucie. Giordano Trovade z Bisceglie Calcio na 10 minut przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. W 83. minucie w drużynie US Avellino doszło do zmiany. Luis Alfageme wszedł za Waltera Zulla.

Simone De Marco46′
80′ Giordano Trovade
Alessandro Di Paolantonio  40′ (k.)
60′ Giuseppe Ungaro
Nicolas Izzillo
69′ Urban Žibert
Claudiu Micovschi55′
 45′ Álvaro Montero Fernández
Tomás Federico
69′ Jérémy Pétris
Daniele Ferretti46′
60′ Alessandro Gatto