Liga włoska - 24. kolejka Serie C: AC Rimini - Carpi FC 1909 2-2 (2-0)

W meczu 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, drużyna Rimini FC zremisowała z Carpi FC 2-2 (2-0). Mecz na Stadio Romeo Neri obejrzało 1 774 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadio Romeo Neri | Widzów: 1774 | Arbiter: V. Maranesi
T. Biasci 72',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Carpi FC.

W 17. minucie za Ettore Mendicina wszedł Antonio Palma.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rimini FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie Roberto Codromaz dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rimini FC w 45. minucie spotkania, gdy Antonio Letizia strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 63. minucie w drużynie Carpi FC doszło do zmiany. Dario Šarić wszedł za Ignazia Cartę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wyrzucił z boiska Antonia Palmę z Rimini FC.

Na murawie, jak to często zdarzało się Rimini FC w tym sezonie, pojawił się Marco Picascia, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Antonia Letizię.

Piłkarze Carpi FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie gola kontaktowego strzelił Tommaso Biasci. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Danilo Ventola, Raffaele Ortolini, a na ich miejsce weszli Luca Cigliano, Federico Gerardi. A kibice Carpi FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samuele Mauriziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Enej Jelenič. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tommaso Biasci z Carpi FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Alessandro Ligi
 45′ Roberto Codromaz
Enrico Pezzi87′
Mario Finizio
Stefano Rossoni87′
Matteo Calamai
Minel Sabotic
77′ Luca Cigliano
Daniele Sarzi Puttini
Andrea Montanari
Ignazio Carta63′
Vincenzo Silvestro
Saber Hraiech
77′ Federico Gerardi
Enej Jelenič78′
 45′ (k.) 67′ Antonio Letizia
Tommaso Biasci  72′, 90′ (k.)
17′ Ettore Mendicino
Filippo Bellini
67′ Marco Picascia
Lamine Fofana
Riccardo Santovito
Samuele Maurizi78′
17′ 65′ Antonio Palma
Lorenzo Simonetti87′
Alessandro Pari
Dario Šarić63′
77′ Raffaele Ortolini
Cristian Carletti87′
77′ Danilo Giacinto Ventola
Davide Mastaj

Michele Vano78′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Rimini FC, a zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Carpi FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

9 lutego zespół Carpi FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Reggio Audace FC. Tego samego dnia AS Gubbio 1910 będzie gościć zespół Rimini FC.