Liga włoska - 24. kolejka Serie C: AC Reggiana - Alma Juventus 2-1 (1-0)

W meczu 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, jedenastka AC Reggiana zwyciężyła z Almą Juventus 2-1 (1-0). Mecz na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio Nell'emilii obejrzało 6 113 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 17:30 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 6113 | Arbiter: G. Scatena
AC Reggiana 1919
Alma Juventus Fano 1906
2
1
L. Zamparo 24',48'
G. Carpani 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół AC Reggiana wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Reggiana w 24. minucie spotkania, gdy Luca Zamparo zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Reggiana.

W 48. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luca Zamparo z AC Reggiana. W 58. minucie Samuele Parlati został zmieniony przez Stefana Amadia.

Kibice Almy Juventus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mhanda Carte'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Simone Paolini. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. W 59. minucie w zespole AC Reggiana doszło do zmiany. Juan Valencia wszedł za Igora Radrezzę. Na murawie, jak to często zdarzało się AC Reggiana w tym sezonie, pojawił się Marcos Espeche, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Ivana Varonego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Reggiana: Gabriel Lunetta, Luca Zamparo, Niko Kirwan, na ich miejsce weszli: Lorenzo Libutti, Fran Brodić, Matteo Zanini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Mariny, Niccola Tofanariego, Enrica Baldiniego zajęli: Edoardo Tassi, Riccardo Cargnelutti, Alex Rolfini.

Zawodnicy Almy Juventus w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce starcia wynik ustalił Gianluca Carpani.

Drużynie Almy Juventus zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki AC Reggiana.

Riccardo Gatti
87′ Niko Kirwan
Niccolò Tofanari84′
59′ Igor Radrezza
Enrico Baldini84′
Fausto Rossi
Gianluca Carpani  89′
66′ Ivan Varone
Roberto Marino76′
Augustus Kargbo
Simone Paolini58′
66′ Gabriel Lunetta
Samuele Parlati58′
 24′, 48′ (k.) 87′ Luca Zamparo
Riccardo Barbuti
Matteo Voltolini
Gaetano Fasolino
66′ Marcos Espeche
Mattia Palombo
66′ Lorenzo Libutti
Benjamin Boccioletti
Stefano Pellizzari
Riccardo Cargnelutti84′
87′ Matteo Zanini
Ismaila Diop
Matteo Serrotti
Stefano Amadio58′
59′ Juan Manuel Valencia Aponzá
Mhando Carte Said58′
87′ Fran Brodić
Manuel Ricciardi
Stefano Scappini
Giuseppe Sapone

Hchiam Kanis

Alex Rolfini84′

Edoardo Tassi76′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Almy Juventus rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AC Feralpi Salo. Natomiast w niedzielę Carpi FC 1909 będzie gościć zespół AC Reggiana.