Liga włoska - 24. kolejka Serie B: Venezia FC - ACD Virtus Entella 2-2 (1-1)

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 15 lutego, jedenastka Venezia FC zremisowała z Virtusem Entella 2-2 (1-1). Mecz na Stadio Pierluigi Penzo obejrzało 2 983 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-15 15:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 2983 | Arbiter: D. Amabile
M. Mancosu 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Mauro Coppolaro z zespołu gości.

Już na początku meczu to piłkarze Venezia FC otworzyli wynik. W dziewiątej minucie Samuele Longo dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

W 28. minucie arbiter ukarał kartką Marca Modola, zawodnika gospodarzy.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Giuseppe De Luca. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 56. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Marcowi Firenzemu i Luce Mazzitellemu. Po chwili trener Venezia FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Gianmarco Zigoni, a murawę opuścił Marco Firenze.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Jacopo Dezi wszedł za Lucę Mazzitellego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Venezia FC przyniosły efekt bramkowy. W 78. minucie dającego prowadzenie gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Mattia Aramu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 82. minucie za Antonia Fiordilina wszedł Lorenzo Lollo. Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Youssefowi Malehowi z Venezia FC. Trener Virtusu Entella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Mancosu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Giuseppe De Luca. Posunięcie trenera było słuszne. Matteo Mancosu strzelił wyrównującego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania spotkania.

W 86. minucie Andrea Settembrini został zmieniony przez Manuela De Lucę, co miało wzmocnić drużynę Virtusu Entella. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattię Aramu na Davide Riccardiego.

Jedenastka Virtusu Entella nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia bramkę wyrównującą zdobył Matteo Mancosu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Michele Pellizzer
28′ Marco Modolo
Marco Sala
82′ Antonio Luca Fiordilino
Luca Mazzitelli56′ 70′
56′ 62′ Marco Firenze
Andrea Paolucci
85′ Youssef Maleh
Andrea Schenetti
Alessandro Capello
Andrea Settembrini86′
 9′ (k.) Samuele Longo
Giuseppe De Luca  29′ (k.) 86′
 78′ 87′ Mattia Aramu
Filippo De Col
87′ Davide Riccardi
Fabrizio Poli
Fabrizio Caligara
Moutir Chajia
82′ Lorenzo Lollo
Matteo Mancosu86′  90′
62′ Gianmarco Zigoni

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.