Liga włoska - 24. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - Perugia Calcio 1-0 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Frosinone Calcio zwyciężyła z Perugia Calcio 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Benito Stirpe obejrzało 11 967 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 11967 | Arbiter: L. Marinelli
Frosinone Calcio
Perugia Calcio
1
0
M. Rohdén 65'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Frosinone Calcio wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 27. minucie sędzia pokazał kartkę Camillowi Cianowi z jedenastki gospodarzy.

W 33. minucie za Camilla Ciana wszedł Andrija Novakovich. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Andrija Novakovich, piłkarz Frosinone Calcio. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie w drużynie Perugia Calcio doszło do zmiany. Slobodan Rajković wszedł za Norberta Gyombera.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Frosinone Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marcus Rohdén.

Kibice Perugia Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christiana Capone'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Diego Falcinelli. Chwilę później trener Frosinone Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Beghetta. Na boisko wszedł Salvatore D'Elia, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 76. minucie Christian Kouan został zmieniony przez Cristiana Buonaiuta, co miało wzmocnić zespół Perugia Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raffaele Maiella na Mattię Vitalego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Marcus Rohdén z Frosinone Calcio. Była to 81. minuta meczu.

Gabriele Angella
68′ Andrea Beghetto
Marco Carraro
82′ Raffaele Maiello
Marcello Falzerano
 65′ 81′ Marcus Rohdén
Christian Kouan Oulaï76′
Nicola Citro
Diego Falcinelli67′
27′ 33′ Camillo Ciano
Romario Sandu Benzar
68′ Salvatore D'Elia
Gianluca Di Chiara
Francesco Zampano
Slobodan Rajković54′
Alessio Tribuzzi
Filippo Sgarbi
82′ Mattia Vitale
Vlad Mihai Dragomir
Federico Dionisi
Leandro Greco
Pierluca Luciani
Hans Nicolussi Caviglia
33′ 42′ Andrija Novakovich
Cristian Buonaiuto76′

Christian Capone67′

Federico Melchiorri

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Frosinone Calcio pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.