Liga włoska - 24. kolejka Serie B: Empoli FC - AC Pisa 1909 2-1 (0-1)

16 lutego na Stadio Carlo Castellani odbyło się spotkanie 24. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i AC Pisa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Empoli FC 2-1. Pojedynek obejrzało 6 725 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-16 21:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Widzów: 6725 | Arbiter: M. Volpi
G. Masucci 28'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze AC Pisa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Gaetano Masucci. Przy zdobyciu bramki asystował Simone Benedetti.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Robert Gucher z AC Pisa. Była to 34. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Pisa.

W 52. minucie kartkę dostał Gaetano Masucci, zawodnik AC Pisa. W 57. minucie Leonardo Mancuso zastąpił Andreę La Mantię.

W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Riccarda Fiamozziego z Empoli FC, a w 64. minucie Mariusa Marina z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Marco Pinato, a murawę opuścił Marius Marin.

Piłkarze Empoli FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Davide Frattesi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Liam Henderson.

Chwilę później trener Empoli FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Nedima Bajramiego. Na boisko wszedł Amato Ciciretti, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Gaetano Masucci został zmieniony przez Michaela Fabbra, a za Francesca Bellego wszedł na boisko Eros Pisano, co miało wzmocnić jedenastkę AC Pisa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davide Frattesiego na Filippa Bandinellego. W doliczonym czasie gry sędzia przyznał kartkę Nicholasowi Siedze z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W szóstej minucie doliczonego czasu starcia Gennaro Tutino dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Liama Hendersona.

Minutę później kartkę obejrzał Gennaro Tutino z Empoli FC. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Francesco Belli80′
60′ Riccardo Fiamozzi
Simone Benedetti
Domenico Maietta
Antonio Aldo Caracciolo
Simone Romagnoli
Francesco Lisi
74′ Nedim Bajrami
Alessandro De Vitis
 69′ 85′ Davide Frattesi
Robert Gucher34′
Liam Henderson
Marius Mihai Marin64′ 67′
Samuele Ricci
Nicholas Siega90′
57′ Leonardo Mancuso
Michele Marconi
 90′ 90′ Gennaro Tutino
Mattia Minesso
85′ Filippo Bandinelli
Marco Pinato67′
74′ Amato Ciciretti
Marco Pompetti
Leo Štulac
Michael Fabbro74′
Szymon Żurkowski
Davide Moscardelli
57′ Andrea La Mantia
Luca Vido
Stefano Moreo

Zawodnicy Empoli FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.