Liga włoska - 24. kolejka Serie B: Benevento Calcio - Pordenone Calcio 2-1 (1-0)

W starciu 24. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 15 lutego, zespół Benevento Calcio zwyciężył z Pordenone Calcio 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Ciro Vigorito obejrzało 10 225 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-15 15:00 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Widzów: 10225 | Arbiter: L. Maggioni
R. Bocalon 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku kartkę obejrzał Luca Strizzolo z Pordenone Calcio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Benito Viola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benevento Calcio , zdobywając bramkę w 37. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benevento Calcio.

W 53. minucie kartkę dostał Perparim Hetemaj, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka Pordenone Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik na 2-0 podwyższył Roberto Insigne. Sytuację bramkową stworzył Benito Viola.

Chwilę później trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Patrick Ciurria, a murawę opuścił Luca Tremolada. W tej samej minucie Leonardo Candellone został zmieniony przez Riccarda Bocalona.

Mimo że zespół Pordenone Calcio nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 78 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Riccardo Bocalon. Bramka padła po podaniu Gianvita Misuraki.

Cztery minuty później kartkę dostał Riccardo Bocalon z jedenastki gości. Zespołowi Pordenone Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Benevento Calcio.

Daniel Semenzato
53′ Perparim Hetemaj
Davide Mazzocco
 37′ Benito Nicolas Viola
Gianvito Misuraca
66′ Marco Sau
Simone Pasa
Riccardo Improta
Luca Tremolada61′
78′ Gabriele Moncini
Luca Strizzolo5′ 72′
 60′ 89′ Roberto Insigne
Michele De Agostini
66′ Lorenzo Del Pinto
Mirko Stefani
78′ Massimo Coda
Alessandro Vogliacco
89′ Giuseppe Di Serio
Salvatore Burrai

Lucas Chiaretti Cossenzo72′

Roberto Zammarini

Riccardo Bocalon61′  90′ 90′

Patrick Ciurria61′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Benevento Calcio, a zawodnikom gości przyznał dwie.