Liga włoska - 24. kolejka Serie B: AC Chievo Werona - US Salernitana 1919 2-0 (1-0)

W starciu 24. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 17 lutego, drużyna Chievo Werona wygrała z Salernitana 1919 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie obejrzało 3 500 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Pawła Jaroszyńskiego, Patryka Dziczka z Salernitana 1919.

24. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-17 21:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 3500 | Arbiter: F. Fourneau
AC Chievo Werona
US Salernitana 1919
2
0
E. Giaccherini 28',70'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacopa Segrego z Chievo Werona, a w 23. minucie Jeana-Daniela Akpę z drużyny przeciwnej.

W 24. minucie za Emanuele Cicerellego wszedł Cristiano Lombardi. W 27. minucie kartkę dostał Paweł Jaroszyński z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chievo Werona w 28. minucie spotkania, gdy Emanuele Giaccherini strzelił z karnego pierwszego gola. W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Nicolasowi Freyowi, piłkarzowi gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chievo Werona.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Bostjan Cesar z Chievo Werona. W 50. minucie w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Lamin Jallow wszedł za Cedrica Gondo.

A kibice Chievo Werona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Damira Cetera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Riccardo Meggiorini. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. W 60. minucie Joel Obi został zmieniony przez Salvatore Esposita, co miało wzmocnić zespół Chievo Werona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Lombardiego na Felipe Curcia.

W 70. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Emanuele Giaccherini z Chievo Werona. Przy zdobyciu bramki asystował Filip Đorđević.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Salvatore Esposita, zawodnika Chievo Werona. W 85. minucie w drużynie Chievo Werona doszło do zmiany. Sauli Vaisanen wszedł za Emanuele Giaccheriniego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Alessandro Micai
49′ Bostjan Cesar
Paweł Jaroszyński27′
45′ Nicolas Sebastian Frey
Patryk Dziczek
 28′ (k.), 70′ 85′ Emanuele Giaccherini
Sofian Kiyine
60′ Joel Obi
Fabio Maistro
20′ Jacopo Segre
Cedric Gondo50′
56′ Riccardo Meggiorini
Jean-Claude Billong
85′ Sauli Vaisanen
Felipe Castaldo Curcio70′
60′ 74′ Salvatore Esposito
Leonardo Capezzi
Ibrahim Karamoko
Francesco Di Tacchio
Sahr Jonathan Morsay
Cristiano Lombardi24′ 70′
56′ Damir Ceter Valencia
Niccolò Giannetti
Sergej Grubac
Lamin Jallow50′
Hervin Scicchitano Ongenda

Emanuel Vignato

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.