Liga włoska - 23. kolejka Serie C: USD Cavese 1919 - Teramo Calcio 1-0 (0-0)

26 stycznia na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbyło się spotkanie 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami USD Cavese i Teramo Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem USD Cavese 1-0. Na stadionie zasiadło 1 200 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 1200 | Arbiter: E. Maggio
USD Cavese 1919
Teramo Calcio
1
0
E. Matino 57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Teramo Calcio wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Teramo Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Federica Viera wszedł Andrea Arrigoni.

Jedyną bramkę meczu zdobył Emmanuele Matino dla zespołu USD Cavese. Bramka padła w tej samej minucie. W 61. minucie Matteo Piacentini zastąpił Andreę Cristiniego.

Po chwili trener Teramo Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Riccardo Cappa, a murawę opuścił Carlo Ilari. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy USD Cavese: Luca Lulli, Christian Cesaretti, a na ich miejsce weszli Marco Castagna, Nunzio Di Roberto. Niedługo później trener USD Cavese postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Miguela Ángela wszedł Manuel Marzupio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi USD Cavese utrzymać prowadzenie.

W 84. minucie Simone Santoro został zmieniony przez Domenica Munga, a za Alberta Tentardiniego wszedł na boisko Daniel Birligea, co miało wzmocnić drużynę Teramo Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danila Bulevardiego na Francesca Favasulego.

Tommaso Cancellotti
 57′ Emmanuele Matino
Matteo Piacentini61′
Vincenzo Polito
Marco Soprano
Riccardo Spaltro
Alberto Tentardini84′
90′ Danilo Bulevardi
Francesco Bombagi
71′ Marco Castagna
Pedro Miguel Costa Ferreira
71′ Nunzio Di Roberto
Carlo Ilari67′
Antonio Matera
Simone Santoro84′
82′ Miguel Ángel Sainz Maza López
Mattia Valentini
82′ Manuel Marzupio
Andrea Cristini61′
Alessandro De Luca
Corentin Fiore
Claudio De Rosa
Filippo Florio
90′ Francesco Favasuli
Andrea Arrigoni Marocco46′
71′ Luca Lulli
Riccardo Cappa67′
Giuseppe Mirante
Domenico Mungo84′
Valentino Cernaz
Daniel Birligea84′
71′ Christian Cesaretti

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka USD Cavese w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Teramo Calcio w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna USD Cavese będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Paganiem. Jej rywalem będzie Paganese Calcio 1926. Natomiast w niedzielę Rende Calcio 1968 zagra z zespołem Teramo Calcio na jego terenie.