Liga włoska - 23. kolejka Serie C: US Triestina Calcio - Cesena FC 4-1 (2-0)

26 stycznia na Stadio Nereo Rocco w Trieście odbyło się starcie 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Triestina i AC Cesena. Pojedynek zakończył się zwycięstwem US Triestina 4-1. Na stadionie zasiadło 4 805 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 4805 | Arbiter: C. Panettella
S. Caturano 48'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka AC Cesena wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy objęła prowadzenie. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Guido Gomez.

W 16. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Guido Gomez z US Triestina. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka AC Cesena rozpoczęła w zmienionym składzie, za Federica Girauda wszedł Francesco Ardizzone. W 48. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Salvatore Caturano.

Trener US Triestina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Federico Maracchi. Posunięcie trenera było słuszne. Paula strzelił czwartego gola w 80. minucie spotkania. W 56. minucie za Leonarda Gatta wszedł Davis Mensah. Chwilę później trener AC Cesena postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Giacomo Rosaia, a murawę opuścił Giuseppe De Feudis.

Między 57. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy US Triestina: Federico Ermacora, Andrea Scrugli, Guido Gomez, na ich miejsce weszli: Paolo Frascatore, Francesco Cernuto, Pablo Granoche. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giuseppe Borella, Simone Russiniego zajęli: Karlo Butić, Alessio Zerbin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Triestina w 78. minucie spotkania, gdy Pablo Granoche zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Paulo.

W 89. minucie w zespole AC Cesena doszło do zmiany. Giacomo Zecca wszedł za Salvatore Caturana. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Ivan Francesco De Santis
65′ Federico Ermacora
Federico Giraudo46′
Alessandro Lambrughi
Rosario Maddaloni
75′ Andrea Scrugli
Emanuele Valeri
Francesco Lodi
Giuseppe Zampano
56′ Federico Maracchi
Giuseppe De Feudis57′
Demetrio Steffè
Domenico Franco
56′ Leonardo Davide Gatto
Giuseppe Borello57′
 5′, 16′ 75′ Guido Gomez
Gianmarco Stefanelli
75′ Francesco Cernuto
Fabrizio Brignani
65′ Paolo Frascatore
Francesco Ardizzone46′
Marco Loschiavo
Nicola Capellini
Daniele Giorico
Matteo Cortesi
56′  80′ Paulo Henrique Rolim de Genova
Giacomo Rosaia57′
Rocco Costantino
Karlo Butić57′
75′  78′ Pablo Mariano Granoche Louro
Giacomo Zecca89′
56′ Davis Mensah
Alessio Zerbin57′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom US Triestina, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

2 lutego jedenastka US Triestina będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie USD Virtusvecomp Verona. Tego samego dnia Piacenza Calcio będzie gościć jedenastkę AC Cesena.