Liga włoska - 23. kolejka Serie C: Urbs Sportiva Reggina 1914 - SSC Bari 1-1 (0-0)

26 stycznia na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii odbyło się spotkanie 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Urbs Reggina i FC Bari. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 16 092 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Oreste Granillo | Widzów: 16092 | Arbiter: M. Marchetti
Urbs Sportiva Reggina 1914
SSC Bari
1
1
G. Denis 69'
M. Perrotta 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Urbs Reggina wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Urbs Reggina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Reginaldo, a murawę opuścił Simone Corazza. W 64. minucie Manuel Scavone został zastąpiony przez Andreę Schiavonego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Urbs Reggina w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył German Denis. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Kibice FC Bari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francesca Corsinellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Filippo Berra. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. Między 74. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Urbs Reggina: Nicolò Bianchi, German Denis, na ich miejsce weszli: Matti Lund, Nicola Bellomo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karima Laribiego, Raffaele Bianca zajęli: Eugenio D'Ursi, Giovanni Terrani.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Perrotta.

W doliczonym czasie gry w zespole Urbs Reggina doszło do zmiany. Daniele Liotti wszedł za Gabriele Rolanda. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marco Perrotta  88′
90′ Gabriele Rolando
Alessio Sabbione
Marco Rossi
Raffaele Bianco82′
84′ Nicolò Bianchi
Karim Laribi74′
Francesco De Rose
Mattia Maita
Dimitris Sounas
Manuel Scavone64′
62′ Simone Corazza
Mirco Antenucci
 69′ 84′ German Gustavo Denis
Simone Simeri
Emanuele Geria
Luca Liso
90′ Daniele Liotti
Davide Marfella
Matteo Rubin
Bruno Cascione
84′ Nicola Bellomo
Valerio Di Cesare
Alberto De Francesco
Giuseppe Esposito
84′ Matti Lund Nielsen
Theophilus Awua
Lorenzo Paolucci
Francesco Corsinelli74′
62′ Reginaldo Ferreira da Silva