Liga włoska - 23. kolejka Serie C: Robur Siena Srl - Calcio Lecco 1912 1-1 (0-0)

26 stycznia na Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena odbył się mecz 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Robur Siena i Calcio Lecco. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 429 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena | Widzów: 2429 | Arbiter: M. D'Ascanio
Robur Siena Srl
Calcio Lecco 1912
1
1
T. Arrigoni 69'
N. Strambelli 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Robur Siena wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Robur Siena rozpoczął w zmienionym składzie, za Lorenza Migliorellego wszedł Erik Panizzi. Trener Robur Siena postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił pomocnika Matteo Serrottiego i na pole gry wprowadził napastnika Alessia Campagnacciego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 62. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alessandro Bastrini osłabiając drużynę gości. Chwilę później trener Calcio Lecco postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Maikola Negrę wszedł Matteo Procopio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Calcio Lecco utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Calcio Lecco udało się strzelić gola i wygrać. W 66. minucie Francesco Vassallo zastąpił Simone Icardiego.

W tym czasie to zawodnicy Robur Siena otworzyli wynik. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Tommaso Arrigoni. W 75. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Nicola Strambelli.

Między 79. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Calcio Lecco: Ameth Fall, Nicola Strambelli, Luca Giudici, na ich miejsce weszli: Claudio Maffei, Ivan Merli, Giancarlo Lisai. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabia Gerlego, Gianluki D'Aurii zajęli: Gladestony, Raffaele Ortolini. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Lorenzo Carissoni
46′ Lorenzo Migliorelli
Andrea Malgrati
 69′ (k.) Tommaso Arrigoni
Alessio Milillo
79′ Fabio Gerli
Yusupha Bobb
Mattia Lombardo
Francesco Bolzoni
51′ Matteo Serrotti
Luca Giudici84′
66′ Francesco Vassallo
Nicola Strambelli  75′ (k.) 84′
79′ Gianluca D'Auria
Ivan Merli Sala84′
46′ Erik Panizzi
Claudio Maffei79′
66′ Simone Icardi

Shady Oukhadda

79′ Gladestony Estevão Paulino da Silva

51′ Alessio Campagnacci

79′ Raffaele Ortolini

Piłkarze Calcio Lecco obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Calcio Lecco w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Calcio Lecco będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie SS Monza 1912. Natomiast 2 lutego Aurora Pro Patria 1919 będzie przeciwnikiem zespołu Robur Siena w meczu, który odbędzie się w Busto Arsizio.