Liga włoska - 23. kolejka Serie C: Potenza Calcio - Bisceglie Calcio 1-0 (0-0)

W pojedynku 23. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Potenza Calcio wygrał z Bisceglie Calcio 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani obejrzało 2 514 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 2514 | Arbiter: P. Bitonti
SSD Potenza Calcio
AS Bisceglie 1913 Don Uva APD
1
0
França 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Potenza Calcio wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Potenza Calcio w tym sezonie, pojawił się Orlando Viteritti, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Sebastiana Longa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na drugą połowę zespół Potenza Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Vincenza Di Sommę wszedł Sonny D'Angelo.

Trener Bisceglie Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Riccarda Romaniego i na pole gry wprowadził napastnika Alessandra Gatta, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 73. minucie Ciro Panico zastąpił Antonia Isgra. W tej samej minucie w drużynie Potenza Calcio doszło do zmiany. Francesco Golfo wszedł za Jacopa Murana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Potenza Calcio w 77. minucie spotkania, gdy França zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Albert Rafetraniaina osłabiając zespół Bisceglie Calcio.

Angelo Casadei
46′ Vincenzo Di Somma
Gennaro Armeno80′
Antonio Giosa
Petko Hristov
73′ Ciro Panico
Jérémy Pétris
80′ Manuel Ricci
Albert Rafetraniaina88′
 77′ Carlos França
Riccardo Romani60′
46′ Sebastiano Longo
Giordano Trovade80′
73′ Jacopo Murano
Álvaro Montero Fernández82′
Sebastian Breza
Nicola Borghetto
46′ Orlando Viteritti
Leonardo Mastrippolito80′
80′ Mario Coppola
Giuseppe Tarantino
46′ Sonny D'Angelo
Urban Žibert
73′ Francesco Matteo Golfo
Alessandro Gatto60′
73′ Antonio Isgrò
Salvatore Longo
Giovanni Volpe
José Luis Sierra Cabrera82′

Federico Tessadri

Piłkarze Bisceglie Calcio dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Potenza Calcio w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół Bisceglie Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Avellino 1912. Tego samego dnia FC Rieti zagra z drużyną Potenza Calcio na jej terenie.