Liga włoska - 23. kolejka Serie C: Novara Calcio - US Pontedera 1912 1-1 (0-1)

26 stycznia na Stadio Comunale Silvio Piola odbyło się starcie 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Novary Calcio i US Pontedera. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 430 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Widzów: 4430 | Arbiter: G. Miele
Novara Calcio
US Pontedera 1912
1
1
Nicolás Schiavi 88'
M. Semprini 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Novary Calcio wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę US Pontedera w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Mauro Semprini.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Pontedera.

Trener US Pontedera postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Filippo Serena, a murawę opuścił Jacopo Giuliani. W 52. minucie w drużynie Novary Calcio doszło do zmiany. Giammario Piscitella wszedł za Mattię Bortolussiego.

W tej samej minucie Riccardo Collodel został zastąpiony przez Tommasa Bianchiego. W tej samej minucie w zespole Novary Calcio doszło do zmiany. Andrea Cisco wszedł za Diego Peraltę. Kibice Novary Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolása Schiaviego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Filippo Nardi. Posunięcie trenera było słuszne. Nicolása Schiaviego zdobył wyrównującą bramkę w 88. minucie spotkania. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Nicolás Schiavi.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Giacomo Risaliti
76′ Daniele Buzzegoli
Pietro Visconti58′
52′ Riccardo Collodel
Gianluca Barba
58′ Filippo Nardi
Michele Bruzzo85′
52′ Mattia Bortolussi
Andrea Caponi
Pablo Andrés González
Jacopo Giuliani46′
52′ Diego Peralta
Matteo Salvi85′
52′ Tommaso Bianchi
Lorenzo Bardini
Gabriele Capanni
Filippo Serena46′
52′ Giammario Piscitella
Caio de Cenco71′
58′  88′ (k.) Nicolás Adrián Schiavi

52′ Andrea Cisco

Alessio Pinotti

76′ Lorenzo Pinzauti

Marco Zunno

Arbiter nie ukarał piłkarzy Novary Calcio żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka US Pontedera w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

2 lutego drużyna US Pontedera będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Juventus U-23. Tego samego dnia US Pergolettese 1932 będzie rywalem zespołu Novary Calcio w meczu, który odbędzie się w Cremie.