Liga włoska - 23. kolejka Serie C: Fermana - Piacenza Calcio 1-1 (1-0)

26 stycznia na Stadio Bruno Recchioni w Fermo odbyło się starcie 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Fermana i Piacenza Calcio. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 348 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Bruno Recchioni | Widzów: 1348 | Arbiter: M. Di Cairano
Fermana
Piacenza Calcio
1
1
A. Bacio Terracino 18'
L. Cattaneo 47'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Fermana.

Nieoczekiwanie zawodnicy Fermana nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Bacio.

W 21. minucie za Mattię Corradiego wszedł Luca Cattaneo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fermana.

Na drugą połowę zespół Piacenza Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Alessandra Castellanę wszedł Alessandro Polidori.

Jedenastka Fermana niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Luca Cattaneo. Trener Piacenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gianlucę Nicca wszedł Marco Imperiale, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis.

W tej samej minucie w drużynie Piacenza Calcio doszło do zmiany. Thomas Bolis wszedł za Cosima Nanniniego. A kibice Fermana nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Ricciardiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Simone Isacco. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Stefano Mazzini
77′ Gianluca Clemente
Davide Zappella
 18′ 80′ Antonio Bacio Terracino
Mattia Corradi21′
71′ Simone Isacco
Matteo Marotta
Andrea Petrucci
Gianluca Nicco70′
Gianluca Urbinati
Alessio Sestu
77′ Luca Cognigni
Thomas Bolis70′
77′ Ilario Iotti
Luca Cattaneo21′  47′
Angelo Persia
Simone Franchini
71′ Luca Ricciardi
Alessandro Polidori46′
Michael Venturi
Youssouph Cheikh Sylla84′
77′ Tommy Maistrello

80′ Hernan Rodolfo Molinari

Gabriele Zerbo

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Fermana, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Piacenza Calcio dokonała pięciu zmian.

2 lutego jedenastka Piacenza Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Cesena FC. Natomiast 3 lutego SS Sambenedettese Calcio będzie przeciwnikiem zespołu Fermana w meczu, który odbędzie się w Sanie Benedetto del Tronto.