Liga włoska - 23. kolejka Serie C: FC Rieti - Casertana FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 23. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 26 stycznia, jedenastka FC Rieti wygrała z Casertana FC 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno obejrzało 380 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 17:30 | Stadion: Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno | Widzów: 380 | Arbiter: S. Galipò
FC Rieti
Casertana FC
1
0
R. Russo 60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Casertana FC wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna FC Rieti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Antonia Granatę wszedł Mirko Esposito. Trener FC Rieti wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę De Paolego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pasquale De Sarlo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Trener Casertana FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Gioele Origlia, a murawę opuścił Antonio Floro. W tej samej minucie za Maka Varešanovicia wszedł Ernesto Starita.

Jedyną bramkę meczu zdobył Raffaele Russo dla jedenastki FC Rieti. Bramka padła w tej samej minucie.

Andrea Petta
46′ Antonio Granata
Mak Varešanović58′
46′ Pasquale De Sarlo
Luigi Castaldo
 60′ 84′ Raffaele Russo
Antonio Floro Flores58′
Stefano Addario
Diamante Crispino
Fabio Pegorin
Marko Živković
46′ Mirko Esposito
Vincenzo Ciriello
Bruno Pio Giordano
Daniele Paparusso70′
Samuele Zona
Pasquale Rainone
46′ Andrea De Paoli
Paolo Ciardulli
Davide Poddie
Carlo Clemente
Alessio Bartolotta
Giacomo Lezzi78′
84′ Leo Beleck
Gioele Origlia58′
Agostino Del Regno
Lorenzo Cavallini70′
Cristian Esposito
Mattia Matese

Ernesto Starita58′

Piłkarze FC Rieti otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Casertana FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Casertana FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie AZ Picerno ASD. Tego samego dnia SSD Potenza Calcio będzie gościć drużynę FC Rieti.