Liga włoska - 23. kolejka Serie C: Calcio Como - AC Renate 2-0 (1-0)

W starciu 23. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna Calcio Como wygrała z AC Renate 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Sinigaglia obejrzało 1 750 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 17:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Sinigaglia | Widzów: 1750 | Arbiter: M. Ricci
Calcio Como
AC Renate
2
0
S. Ganz 33',88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Calcio Como wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Calcio Como w 33. minucie spotkania, gdy Simone Ganz zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Calcio Como.

Drugą połowę jedenastka AC Renate rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lorisa Damonte'a wszedł Antonio Magli. W 52. minucie w zespole AC Renate doszło do zmiany. Elvis Kabashi wszedł za Francesca Galuppiniego.

Chwilę później trener Calcio Como postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Silvano Raggio, a murawę opuścił Ismail H'Maidat. W tej samej minucie Gabriele De Nuzzo został zmieniony przez Alessia Iovinego. Trener AC Renate postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Marcella Possentiego i na pole gry wprowadził napastnika Lorenza Sorrentina, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 63. minucie Armand Rada został zmieniony przez Jacopa Scaccabarozziego, a za Vincenza Plescię wszedł na boisko Carmine De Sena, co miało wzmocnić jedenastkę AC Renate. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Gabrielloniego na Lucę Miracolego w 88. minucie.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Simone Ganz z Calcio Como. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Loris Damonte46′
53′ Ismail H'Maidat
Armand Rada63′
53′ Gabriele De Nuzzo
Roberto Ranieri
88′ Alessandro Gabrielloni
Francesco Galuppini52′
 33′ (k.), 88′ (k.) Simone Andrea Ganz
Jacopo Scaccabarozzi63′
53′ Alessio Iovine
Carmine De Sena63′
53′ Silvano Raggio Garibaldi
Lorenzo Sorrentino59′
Jean Enrico Kouadio

88′ Luca Miracoli

Piłkarze Calcio Como obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka AC Renate w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół AC Renate rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Olbia Calcio. Tego samego dnia US Pistoiese 1921 zagra z zespołem Calcio Como na jego terenie.