Liga włoska - 23. kolejka Serie C: AS Giana Erminio - ASDC Gozzano 1-0 (0-0)

26 stycznia na Stadio Comunale w Gorgonzoli odbył się mecz 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AS Giana Erminio i Gozzano. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Giana Erminio 1-0. Na stadionie stawiło się 416 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 17:30 | Stadion: Stadio Comunale | Widzów: 416 | Arbiter: E. Frascaro
AS Giana Erminio
ASDC Gozzano
1
0
J. Manconi 68'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

W 12. minucie Dario Maltese zastąpił Gianlucę Piccolego. A kibice Gozzano nie mogli już doczekać się wprowadzenia Riccarda Vona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Giovanni Bruzzaniti.

W 46. minucie Francesco Rizzo został zmieniony przez Lukę Dumancic, a za Nicolò De Angelisa wszedł na boisko Roberto Guitto, co miało wzmocnić drużynę Gozzano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davide Pirolę na Simone Perica. Niestety w 65. minucie meczu Riccardo Leoni bramkarz AS Giana Erminio z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Matteo Marenca - rezerwowego bramkarza zespołu.

W tej samej minucie w drużynie AS Giana Erminio doszło do zmiany. Matteo Cortesi wszedł za Gianlucę Piccolego.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jacopo Manconi dla jedenastki AS Giana Erminio. Bramka padła w tej samej minucie. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Diego Rolle, Adin Budkva, a na ich miejsce weszli Riccardo Gemelli, Riccardo Vono.

Giuseppe Figliomeni
58′ Davide Pirola
Nicolò Palazzolo
12′ Dario Maltese
Giovanni Bruzzaniti43′
Daniele Pinto
Nicolò De Angelis55′
 68′ Jacopo Manconi
Francesco Fedato
Fabio Perna
Demiro Pozzebon
65′ Matteo Marenco
Gian Marco Crespi
Simone Tota
Luka Dumancic46′
58′ Simone Perico
Issa Samba
Alessandro Sosio
Nicolò Tordini
Alessandro Corti
Mattia Tumminelli
12′ 65′ Gianluca Piccoli
Roberto Guitto55′
Riccardo Zulli
Diego Martín Rolle74′
65′ Matteo Cortesi