Liga włoska - 23. kolejka Serie C: Alma Juventus Fano 1906 - AS Gubbio 1910 0-2 (0-1)

26 stycznia na Stadio Raffaele Mancini w Fano odbyło się starcie 23. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Almy Juventus i AS Gubbio. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Gubbio 2-0. Na stadionie zasiadło 914 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-26 17:30 | Stadion: Stadio Raffaele Mancini | Widzów: 914 | Arbiter: T. Zamagni
Alma Juventus Fano 1906
AS Gubbio 1910
0
2
L. Filippini 45'
J. Gómez Taleb 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka AS Gubbio wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Gubbio w 45. minucie spotkania, gdy Lorenzo Filippini strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Gubbio.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół AS Gubbio, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Gómez. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 60. minucie Benjamin Boccioletti zastąpił Manuela Ricciardiego. W tej samej minucie trener Almy Juventus postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hchiam Kanis, a murawę opuścił Mhando Carte. Chwilę później trener AS Gubbio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Davide Cinaglię. Na boisko wszedł Rafael Muñoz, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy AS Gubbio: Nicola Malaccari, Juan Gómez, Lorenzo Filippini, Camillo Tavernelli, na ich miejsce weszli: Alessio Benedetti, Edgaras Dubickas, Dramane Konate, Marco Meli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuele Parlatiego, Simone Paoliniego zajęli: Roberto Marino, Alex Rolfini. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Federico Ravaglia
60′ Benjamin Boccioletti
Erald Lakti
60′ Mhando Carte Said
Nicola Malaccari82′
76′ Simone Paolini
Linas Mėgelaitis
76′ Samuele Parlati
Luca Ricci
76′ Roberto Marino
Alessandro Sbaffo
60′ Manuel Ricciardi
Edgaras Dubickas82′
Giuseppe Sapone
Marco Meli87′
Luigi Sarli

60′ Hchiam Kanis

76′ Alex Rolfini

Edoardo Tassi

Piłkarze Almy Juventus dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka AS Gubbio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą środę zespół AS Gubbio będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie USD Virtusvecomp Verona. Natomiast 2 lutego Reggio Audace FC będzie rywalem drużyny Almy Juventus w meczu, który odbędzie się w Reggio Nell'emilii.