Liga włoska - 23. kolejka Serie B: Venezia FC - Frosinone Calcio 0-1 (0-0)

W meczu 23. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 8 lutego, zespół Venezia FC przegrał z Frosinone Calcio 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Pierluigi Penzo obejrzało 3 265 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-08 15:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 3265 | Arbiter: G. Ayroldi
Venezia FC
Frosinone Calcio
0
1
M. Rohdén 63'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartką został ukarany Lorenzo Ariaudo, piłkarz Frosinone Calcio.

W 25. minucie Andrea Tabanelli został zastąpiony przez Mirka Goriego. Między 36. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Frosinone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa Haasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Mirko Gori. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Frosinone Calcio w 63. minucie spotkania, gdy Marcus Rohdén zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Andrea Beghetto.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Venezia FC doszło do zmiany. Samuele Longo wszedł za Gaetana Monachella. Chwilę później trener Venezia FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Gianmarco Zigoni, a murawę opuścił Marco Firenze. W 80. minucie Federico Dionisi został zmieniony przez Camilla Ciana, co miało wzmocnić jedenastkę Frosinone Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Lolla na Franca Zuculiniego.

Alessandro Salvi
37′ 69′ Marco Firenze
Raffaele Maiello
87′ Lorenzo Lollo
Marcus Rohdén  63′
Alessandro Capello
Andrea Tabanelli25′
40′ 66′ Gaetano Monachello
Mattia Vitale
87′ Franco Zuculini
Matteo Ardemagni
66′ Samuele Longo
Camillo Ciano80′
Yuri Senesi
Nicola Citro
69′ Gianmarco Zigoni

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.