Liga włoska - 23. kolejka Serie B: Perugia Calcio - ASD Spezia Calcio 2008 0-3 (0-1)

W spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 8 lutego, jedenastka Perugia Calcio przegrała z ASD Spezia 0-3 (0-1). Mecz na Stadio Renato Curi obejrzało 5 176 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-08 18:00 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 5176 | Arbiter: G. Aureliano
F. Ricci 73'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Perugia Calcio wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 23. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Perugia Calcio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ASD Spezia w 41. minucie spotkania, gdy Matteo Ricci strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ASD Spezia.

Na drugą połowę zespół Perugia Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Nicolę Falasca wszedł Aleandro Rosi. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Riccardo Marchizza, piłkarz ASD Spezia.

Kibice ASD Spezia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Federica Ricciego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Antonino Ragusa. Posunięcie trenera było słuszne. Federica Ricciego strzelił trzeciego gola w 73. minucie spotkania. W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Emanuelowi Gyasiemu z ASD Spezia.

Drużyna Perugia Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Mbala N'Zola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Paolo Bartolomei.

W 68. minucie Leandro Greco został zmieniony przez Marca Carrara. Chwilę później trener Perugia Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Federica Melchiorriego. Na boisko wszedł Diego Falcinelli, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ASD Spezia w 73. minucie spotkania, gdy Federico Ricci strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Elio Capradossi
23′ 46′ Nicola Falasco
Salvador Ferrer Canals
Norbert Gyomber
Riccardo Marchizza49′
Pasquale Mazzocchi
Claudio Terzi
40′ Slobodan Rajković
Paolo Bartolomei
Marcello Falzerano
Luca Mora
30′ 68′ Leandro Greco
Matteo Ricci  41′ (k.)
Hans Nicolussi Caviglia
Antonino Ragusa55′
72′ Federico Melchiorri
Martin Erlić
46′ Aleandro Rosi
Juan Manuel Ramos Pintos
Filippo Sgarbi
Luca Vignali
68′ Marco Carraro
Giuseppe Mastinu
72′ Diego Falcinelli
Federico Ricci55′  73′ (k.)

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom ASD Spezia przyznał dwie.