Liga włoska - 23. kolejka Serie B: FC Crotone - US Cremonese 1-0 (0-0)

8 lutego na Stadio Ezio Scida odbyło się starcie 23. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami FC Crotone i US Cremonese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Crotone 1-0. Na stadionie zasiadło 5 651 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-08 15:00 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Widzów: 5651 | Arbiter: D. Ghersini
FC Crotone
US Cremonese
1
0
S. Nwankwo 87'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów zespół FC Crotone wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka FC Crotone próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kristianowi Armenterosowi z FC Crotone. Była to 20. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół US Cremonese rozpoczął w zmienionym składzie, za Antonia Piccolę wszedł Vittorio Parigini. W 57. minucie kartkę dostał Vittorio Parigini z drużyny gości.

W 68. minucie Kristiano Armenteros zastąpił Marka Jankovicia. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Crotone w tym sezonie, pojawił się Antonio Mazzotta, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Alberta Gerba. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 73. minucie Simone Palombi został zmieniony przez Gianlucę Gaetana, co miało wzmocnić zespół US Cremonese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Salvatore Molinę na Mattię Mustacchia.

A kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francesca Delego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mariano Arini.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Simeon Tochukwu dla zespołu FC Crotone. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mattia Mustacchio.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Francesco Deli, zawodnik US Cremonese.

Michele Castagnetti
69′ Alberto Gerbo
Luca Valzania
78′ Salvatore Molina
Daniel Ciofani
20′ 68′ Kristiano Samuel Armenteros Nunez Mendoza Jansson
Simone Palombi73′
 87′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Alessandro Crescenzi
69′ Antonio Mazzotta
Claiton Machado dos Santos
Nicolás Federico Spolli
Reda Boultam
Tomislav Gomelt
Francesco Deli86′ 90′
78′ Mattia Mustacchio
Gianluca Gaetano73′
Moreno Rutten
Samuel Gustafson
68′ Marko Janković
Vittorio Parigini46′ 57′
Maximiliano Gastón López
Žan Celar
Zak Ruggiero
Fabio Giovanni Ceravolo

Drużyna FC Crotone była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom US Cremonese przyznał dwie.