Liga włoska - 23. kolejka Serie B: AS Cittadella - Empoli FC 1-2 (1-1)

W meczu 23. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 8 lutego, zespół AS Cittadella przegrał z Empoli FC 1-2 (1-1). Mecz na Stadio Pier Cesare Tombolato obejrzało 5 133 widzów.

23. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-08 15:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Widzów: 5133 | Arbiter: E. Abbattista
N. Bajrami 73'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Empoli FC wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Empoli FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Leonardo Mancuso. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Riccardo Fiamozzi.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Liama Hendersona z Empoli FC, a w 18. minucie Maria Gargiula z drużyny przeciwnej. W 26. minucie w drużynie Empoli FC doszło do zmiany. Leo Štulac wszedł za Samuele Ricciego.

Jedenastka AS Cittadella otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Davide Adorni.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice AS Cittadella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davide Luppiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Christian D'Urso.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Empoli FC w 73. minucie spotkania, gdy Nedim Bajrami zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Leonardo Mancuso.

W 76. minucie za Leonarda Mancusę wszedł Andrea La Mantia. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Davide Adorniemu z AS Cittadella. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Alberto Brignoli
 38′ 90′ Davide Adorni
Francisco Andrés Sierralta Carvallo
60′ Christian D'Urso
Nedim Bajrami  73′
18′ 81′ Mario Gargiulo
Liam Henderson16′
Manuel Iori
Davide Frattesi
87′ Federico Proia
Amato Ciciretti
87′ Marco Rosafio
Tommaso Fantacci
81′ Alessio Vita
Leo Štulac26′
Michael De Marchi
Szymon Żurkowski
60′ Davide Luppi
Andrea La Mantia76′
Giuseppe Panico

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka AS Cittadella w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała dwóch zmian.