Liga włoska - 22. kolejka Serie C: US Pianese ASD - AS Giana Erminio 1-2 (1-1)

W starciu 22. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna US Pianese przegrała z AS Giana Erminio 1-2 (1-1). Mecz na Stadio Olimpico Carlo Zecchini w Grosseto obejrzało 63 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-18 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico Carlo Zecchini | Widzów: 63 | Arbiter: L. Zucchetti
US Pianese ASD
AS Giana Erminio
1
2
M. Momentè 42'
F. Perna 2',80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu US Pianese.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Fabio Perna.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie Matteo Momentè wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie Paul Udoh został zmieniony przez Damiana Rinaldiniego. W tej samej minucie Matteo Cortesi został zmieniony przez Jacopa Manconiego, a za Daria Maltesego wszedł na boisko Daniele Dalla, co miało wzmocnić jedenastkę AS Giana Erminio . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Figolego na Giacoma Benedettiego.

Trener AS Giana Erminio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Capana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Daniele Pinto. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Fabio Perna z AS Giana Erminio. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole US Pianese za Hamzy El Kaouakibiego wszedł Luca Scarlino, a w drużynie AS Giana Erminio Tommaso Bellazzini zmienił Davide Pirolę.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Dario Teso
82′ Hamza El Kaouakibi
Tommaso Bellazzini82′
65′ Matteo Figoli
Dario Maltese74′
Paolo Regoli
Gianluca Piccoli
Luca Simeoni
Daniele Pinto74′
 42′ (k.) Matteo Momentè
Matteo Cortesi65′
65′ Paul Akpan Udoh
Marco Leonardo Capano74′
65′ Giacomo Benedetti
Riccardo Zulli
65′ Damiano Rinaldini
Gilles Duguet
82′ Luca Scarlino
Jacopo Manconi65′

Cristian Mutton

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AS Giana Erminio w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą środę jedenastka AS Giana Erminio zawalczy o kolejne punkty w Medzie. Jej przeciwnikiem będzie AC Renate. Tego samego dnia FC Pro Vercelli Calcio zagra z jedenastką US Pianese na jej terenie.