Liga włoska - 22. kolejka Serie C: US Pianese ASD - AS Giana Erminio 1-2 (1-1)

W starciu 22. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna US Pianese przegrała z AS Giana Erminio 1-2 (1-1). Mecz na Stadio Olimpico Carlo Zecchini w Grosseto obejrzało 63 widzów.

W  starciu 22. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna US Pianese przegrała  z AS Giana Erminio  1-2 (1-1). Mecz na Stadio Olimpico Carlo Zecchini w Grosseto obejrzało 63 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu US Pianese.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Fabio Perna.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie Matteo Momentè wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie Paul Udoh został zmieniony przez Damiana Rinaldiniego. W tej samej minucie Matteo Cortesi został zmieniony przez Jacopa Manconiego, a za Daria Maltesego wszedł na boisko Daniele Dalla, co miało wzmocnić jedenastkę AS Giana Erminio . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Figolego na Giacoma Benedettiego.

Trener AS Giana Erminio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Capana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Daniele Pinto. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Fabio Perna z AS Giana Erminio. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole US Pianese za Hamzy El Kaouakibiego wszedł Luca Scarlino, a w drużynie AS Giana Erminio Tommaso Bellazzini zmienił Davide Pirolę.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AS Giana Erminio w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą środę jedenastka AS Giana Erminio zawalczy o kolejne punkty w Medzie. Jej przeciwnikiem będzie AC Renate. Tego samego dnia FC Pro Vercelli Calcio zagra z jedenastką US Pianese na jej terenie.