Liga włoska - 22. kolejka Serie C: UC AlbinoLeffe - FC Pro Vercelli Calcio 2-0 (1-0)

W spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna UC AlbionoLeffe wygrała z FC Vercelli 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale w Gorgonzoli obejrzało 780 widzów.

C. Giorgione 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FC Vercelli wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UC AlbionoLeffe w 25. minucie spotkania, gdy Giuseppe Sibilli strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu UC AlbionoLeffe.

W 64. minucie w jedenastce FC Vercelli doszło do zmiany. Simone Rosso wszedł za Cristiana Baniego. W tej samej minucie za Kevina Varasa wszedł Alessandro Romairone.

Trener FC Vercelli postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Matteo Della Mortego i na pole gry wprowadził napastnika Raoula Mala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener UC AlbionoLeffe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Daniel Kouko, a murawę opuścił Giuseppe Sibilli. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie UC AlbionoLeffe doszło do zmiany. Romeo Bertani wszedł za Alessandra Quainiego.

Zespół FC Vercelli ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Carmine Giorgione. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 87. minucie Gianmario Comi został zmieniony przez Tomiego Petrovicia, co miało wzmocnić zespół FC Vercelli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sashę Cori na Alessandra Galeandra. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Cristiano Bani64′
 84′ Carmine Giorgione
Matteo Della Morte64′
Juri Gonzi
Giovanni Graziano
82′ Alessandro Quaini
Eros Schiavon
89′ Sasha Cori
Kevin Varas Marcillo64′
 25′ 68′ Giuseppe Sibilli
Michele Foglia
82′ Romeo Bertani
Paulo Daniel Dentello Azzi
89′ Alessandro Galeandro
Raoul Mal64′
68′ Daniel Kouko
Tomi Petrović87′
Mario Ravasio
Alessandro Romairone64′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Vercelli przyznał dwie.

Drużyna UC AlbionoLeffe w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą środę zespół FC Vercelli rozegra kolejny mecz w Grosseto. Jego rywalem będzie US Pianese ASD. Tego samego dnia US Pistoiese 1921 zagra z drużyną UC AlbionoLeffe na jej terenie.