Liga włoska - 22. kolejka Serie C: SSC Bari - FC Rieti 5-2 (1-0)

19 stycznia na Stadio Comunale San Nicola odbyło się spotkanie 22. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Bari i FC Rieti. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Bari 5-2. Na stadionie stawiło się 10 226 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-19 15:00 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 10226 | Arbiter: E. Maggio
R. Bianco 86' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny FC Bari.

Kibice FC Bari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francesca Corsinellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Valerio Di Cesare. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

W tym czasie to zawodnicy FC Bari otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Mirco Antenucci. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Bari.

W 55. minucie za Pasquale De Sarlo wszedł Agostino Del Regno.

Trzeba było trochę poczekać, aby Simone Simeri wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Bari, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po chwili trener FC Rieti postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Marco Arcaleni, a murawę opuścił Andrea De Paoli. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Mattia Maita, Eugenio D'Ursi, a na ich miejsce weszli Manuel Scavone, Giovanni Terrani.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie bramkę kontaktową zdobył Agostino Del Regno.

W 74. minucie Riccardo Serena został zmieniony przez Cristiana Esposita, co miało wzmocnić drużynę FC Rieti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę Schiavonego na Michaela Folorunshę oraz Mirca Antenucciego na Samuele Neglię.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 79. minucie spotkania, gdy Simone Simeri strzelił trzeciego gola.

W 86. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Bari Raffaele Bianco.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FC Bari, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry celnym strzałem popisał się Samuele Neglia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Dwie minuty później wynik na 5-2 podwyższył Mattia Maita.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-2.

Antonio Aquilanti
14′ Valerio Di Cesare
Alessandro Celli
Marco Perrotta
Tiziano Tiraferri
Alessio Sabbione
Andrea Zanchi
86′ (samob.) Raffaele Bianco
Andrea De Paoli65′
67′ Manuel Scavone
Riccardo Serena74′
79′ Andrea Schiavone
Fabrizio Tirelli
 17′ (k.) 79′ Mirco Antenucci
Enrico Zampa
 55′, 79′ Simone Simeri
Pasquale De Sarlo55′
67′ Giovanni Terrani
Marco Arcaleni65′
14′ Francesco Corsinelli
Davide Poddie
79′ Michael Ijemuan Folorunsho
Alessio Bartolotta
Tomasz Kupisz
Leo Beleck
67′  90′ Mattia Maita
Agostino Del Regno55′  68′
67′ Eugenio D'Ursi
Cristian Esposito74′
Franco Ferrari

79′  90′ Samuele Neglia

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FC Rieti w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół FC Rieti rozegra kolejny mecz w Terniem. Jego przeciwnikiem będzie Unicusano Ternana Calcio. Tego samego dnia ASD Sicula Leonzio zagra z jedenastką FC Bari na jej terenie.