Liga włoska - 22. kolejka Serie C: Ravenna FC - Alma Juventus Fano 1906 1-1 (0-1)

W starciu 22. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 19 stycznia, drużyna Revenna FC zremisowała z Almą Juventus 1-1 (0-1). Mecz na Stadio Comunale Bruno Benelli w Rawennie obejrzało 1 563 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-19 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Bruno Benelli | Widzów: 1563 | Arbiter: S. Nicolini
Ravenna FC
Alma Juventus Fano 1906
1
1
G. Giovinco 57'
G. Carpani 3'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Revenna FC wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Gianluca Carpani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almy Juventus , zdobywając bramkę w trzeciej minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almy Juventus.

Drugą połowę jedenastka Revenna FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matteo Ronchiego, Filippa Lorę, Salvatore Papę weszli Cristian Cauz, Lorenzo Gavioli, Shaka Mawuli.

Drużyna Almy Juventus długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 54 minuty, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Giuseppe Giovinco. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 67. minucie Samuele Parlati został zastąpiony przez Andreę De Vito. Trener Almy Juventus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Marinę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Benjamin Boccioletti. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Almy Juventus doszło do zmiany. Mhando Carte wszedł za Stefana Amadia.

Trener Revenna FC postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Ermesa Purra i na pole gry wprowadził napastnika Simone Raffiniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w jedenastce Revenna FC za Giuseppe Giovinca wszedł Carlo Martorelli, a w zespole Almy Juventus Riccardo Barbuti zmienił Hchiama Kanisa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Benjamin Boccioletti67′
80′ Ermes Purro
Pasquale Di Sabatino
46′ Matteo Ronchi
Riccardo Gatti
Eyob Zambataro
Niccolò Tofanari
William Jidayi
Stefano Amadio76′
46′ Filippo Lora
Enrico Baldini
46′ Salvatore Papa
Gianluca Carpani  3′
Michael D'Eramo
Simone Paolini
 57′ 89′ Giuseppe Giovinco
Samuele Parlati67′
Manuel Nocciolini
Riccardo Barbuti89′
Andrea Spurio
Gaetano Fasolino
46′ Cristian Cauz
Vincenzo Venditti
Davide Grassini
Riccardo Cargnelutti
46′ Lorenzo Gavioli
Andrea De Vito67′
89′ Carlo Martorelli
Ismaila Diop
46′ Shaka Mawuli
Andrea Giorgini
Giacomo Nigretti
Mhando Carte Said76′
80′ Simone Raffini
Roberto Marino67′

Manuel Ricciardi

Giuseppe Sapone

Luigi Sarli

Hchiam Kanis89′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Revenna FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą środę drużyna Revenna FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Ferman. Tego samego dnia SS Sambenedettese Calcio będzie rywalem zespołu Almy Juventus w meczu, który odbędzie się w Sanie Benedetto del Tronto.