Liga włoska - 22. kolejka Serie C: LR Vicenza Virtus - Carpi FC 1909 1-0 (0-0)

W pojedynku 22. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 19 stycznia, zespół Vicenzy Calcio wygrał z Carpi FC 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Romeo Menti obejrzało 9 757 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-19 17:30 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 9757 | Arbiter: F. Meraviglia
LR Vicenza Virtus
Carpi FC 1909
1
0
A. Cinelli 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Carpi FC wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie Leonardo Zarpellon zastąpił Alberta Tronca. W tej samej minucie w zespole Carpi FC doszło do zmiany. Lamine Fofana wszedł za Erosa Pellegriniego.

Chwilę później trener Carpi FC postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daria Šaricia wszedł Matteo Boccaccini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W tej samej minucie w drużynie Carpi FC doszło do zmiany. Pietro Cianci wszedł za Michele Vana. Chwilę później trener Vicenzy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Andrea Saraniti, a murawę opuścił Simone Guerra.

Wysiłki podejmowane przez zespół Vicenzy Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Cinelli.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Enej Jelenič osłabiając tym samym drużynę gości. W 85. minucie Jari Vandeputte został zmieniony przez Lorisa Zontę, a za Simone Pontisso wszedł na boisko Luca Rigoni, co miało wzmocnić zespół Vicenzy Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Enrica Pezziego na Samuele Mauriziego. W 90. minucie arbiter wyrzucił z boiska Samuele Mauriziego z Carpi FC.

Minel Sabotic
 73′ Antonio Cinelli
Daniele Sarzi Puttini
85′ Simone Pontisso
Saber Hraiech
85′ Jari Vandeputte
Enej Jelenič80′
64′ Leonardo Zarpellon
Dario Šarić69′
Rachid Arma
Tommaso Biasci
72′ Simone Guerra
Lamine Fofana64′
85′ Luca Rigoni
Samuele Maurizi86′ 90′
Federico Matías Scoppa
Lorenzo Simonetti
64′ Alberto Tronco
Cristian Carletti
85′ Loris Zonta
Pietro Cianci69′
72′ Andrea Saraniti
Davide Mastaj

Piłkarze Carpi FC obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół Carpi FC rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Cesena FC. Tego samego dnia Modena FC zagra z drużyną Vicenzy Calcio na jej terenie.