Liga włoska - 22. kolejka Serie C: Catanzaro 2011 - SS Monopoli 1-2 (1-0)

W spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 19 stycznia, jedenastka Catanzaro 2011 przegrała z SS Monopoli 1-2 (1-0). Mecz na Stadio Nicola Ceravolo obejrzało 3 864 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-19 17:30 | Stadion: Stadio Nicola Ceravolo | Widzów: 3864 | Arbiter: M. Marchetti
L. Cuppone 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Catanzaro 2011 wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Catanzaro 2011 w 33. minucie spotkania, gdy Manuel Fischnaller strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Catanzaro 2011.

W 51. minucie Manuel Nicoletti zastąpił Giuseppe Statellę. Niedługo później trener Catanzaro 2011 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Andrea Bianchimano, a murawę opuścił Luca Giannone.

Na murawie, jak to często zdarzało się SS Monopoli w tym sezonie, pojawił się Massimo Tazzer, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Andreę Maestrellego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Marco Piccinni został zmieniony przez Maria Mercadantego, a za Cristiana Hadziosmanovica wszedł na boisko Christian Mariano, co miało wzmocnić zespół SS Monopoli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Fischnallera na Lorenza Di Livio.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę SS Monopoli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie bramkę wyrównującą zdobył Giuseppe Fella. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w drużynie SS Monopoli doszło do zmiany. Luigi Cuppone wszedł za Jéffe'a.

Niedługo później Luigi Cuppone wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monopoli, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Andrea Maestrelli71′
51′ Manuel Nicoletti
Marco Piccinni71′
62′ Luca Giannone
Arensi Rota
Mamadou Yaye Kanoute
Jefferson Andrade Siqueira88′
 33′ 76′ Manuel Fischnaller
Cristian Nina
51′ Giuseppe Statella
Alessio Tuttisanti
Simone Tascone
Luigi Cuppone88′  90′
Brian Bayeye
Christian Mariano79′
62′ Andrea Bianchimano
Nicola Nanni
76′ Lorenzo Di Livio

Vincenzo Furina

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom SS Monopoli przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka SS Monopoli w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą środę drużyna Catanzaro 2011 rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Teramo Calcio. Tego samego dnia US Vibonese Calcio będzie przeciwnikiem zespołu SS Monopoli w meczu, który odbędzie się w Vibo Valentii.