Liga włoska - 22. kolejka Serie C: Carrarese Calcio - Robur Siena Srl 3-1 (2-0)

W pojedynku 22. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Carrarese Calcio zwyciężyła z Robur Siena 3-1 (2-0). Mecz na Stadio dei Marmi w Carrarze obejrzało 1 395 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-19 17:30 | Stadion: Stadio dei Marmi | Widzów: 1395 | Arbiter: A. Santoro
R. Ortolini 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Robur Siena wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Nieoczekiwanie to piłkarze Carrarese Calcio otworzyli wynik. W 36. minucie Cassio Cardoselli dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka Robur Siena ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Luca Tedeschi.

W 53. minucie Massimo Maccarone został zastąpiony przez Saveriana Infantina. Chwilę później trener Robur Siena postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Gianluca D'Auria, a murawę opuścił Tommaso Arrigoni.

W 59. minucie w drużynie Robur Siena doszło do zmiany. Simone Icardi wszedł za Gladestonya.

Niedługo później Saveriano Infantino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrarese Calcio, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 66. minucie w jedenastce Carrarese Calcio doszło do zmiany. Kevin Piscopo wszedł za Cassia Cardosellego. Trener Carrarese Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Agyeiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Elio Calderini. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Robur Siena doszło do zmiany. Raffaele Ortolini wszedł za Marca Guidonego.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie wynik ustalił Raffaele Ortolini.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Lorenzo Migliorelli
 45′ Luca Tedeschi
Tommaso Arrigoni56′
 36′ 66′ Cassio Cardoselli
Matteo Serrotti
78′ Elio Calderini
Alessandro Cesarini
53′ Massimo Maccarone
Marco Guidone79′
Guido Pulidori
Lorenzo Ferrari
Diego Conson
Fabrizio Buschiazzo Morel
78′ Daniel Agyei
Erik Panizzi
Davide Fortunati
Mirko Romagnoli
Francesco Mezzoni
Carmine Setola
66′ Kevin Piscopo
Nicola Andreoli
53′  59′ Saveriano Infantino