Liga włoska - 22. kolejka Serie C: Bisceglie Calcio - Urbs Reggina 1-2 (1-0)

19 stycznia na Stadio Gustavo Ventura odbył się pojedynek 22. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Bisceglie Calcio i Urbs Reggina. Starcie zakończyło się zwycięstwem Urbs Reggina 2-1. Na stadionie stawiło się 1 253 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-19 15:00 | Stadion: Stadio Gustavo Ventura | Widzów: 1253 | Arbiter: M. Gualtieri
G. Denis 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Urbs Reggina wygrał aż cztery razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bisceglie Calcio w 15. minucie spotkania, gdy Osariemen Ebagua zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 22. minucie Desiderio Garufo został zastąpiony przez Gabriele Rolanda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bisceglie Calcio.

Trener Urbs Reggina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł German Denis, a murawę opuścił Manuel Sarao. German Denis bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego siódma bramka w tegorocznych rozgrywkach. Po chwili trener Bisceglie Calcio postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Alessandra Gatta wszedł Francesco Karkalis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Bisceglie Calcio nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W 80. minucie Daniele Liotti został zmieniony przez Nicolę Belloma, co miało wzmocnić drużynę Urbs Reggina. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Osariemena Ebaguę na Álvara Montera.

Zespół Urbs Reggina otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Giuseppe Loiacono.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Bisceglie Calcio doszło do zmiany. Mady Abonckelet wszedł za Urbana Žiberta. Sześć minut później arbiter wyrzucił z boiska Layosse'a Diallo z Bisceglie Calcio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urbs Reggina w 90. minucie spotkania, gdy German Denis strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Edoardo Blondett
90′ Layosse Diallo
Francesco De Rose59′
90′ Urban Žibert
Dimitris Sounas
 15′ 83′ Osariemen Giulio Ebagua
Simone Corazza
67′ Alessandro Gatto
Manuel Sarao59′
Angelo Casadei
Alessandro Farroni
67′ Francesco Karkalis
Nicolas Bresciani
Nicolò Murolo
Daniele Gasparetto
Giuseppe Tarantino
Gabriele Rolando22′
90′ Mady Abonckelet Duc
Lorenzo Paolucci
83′ Álvaro Montero Fernández
German Gustavo Denis59′  90′ (k.)
Federico Tessadri
Reginaldo Ferreira da Silva46′

Rigoberto Manuel Rivas Vindel

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bisceglie Calcio pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół Bisceglie Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą środę zespół Bisceglie Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia Virtus Francavilla zagra z drużyną Urbs Reggina na jej terenie.