Liga włoska - 22. kolejka Serie C: AZ Picerno ASD - ADC Viterbese Castrense 0-1 (0-0)

W meczu 22. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 18 stycznia, zespół AZ Picerno przegrał z Viterbese Castrense 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani w Potenzy obejrzało 368 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-18 14:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 368 | Arbiter: G. Miele
AZ Picerno ASD
ADC Viterbese Castrense
0
1
Mamadou Tounkara 51'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki AZ Picerno.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Viterbese Castrense w tym sezonie, pojawił się Mattia Zanoli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Edoarda Bianchiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Drugą połowę drużyna Viterbese Castrense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Prince'a Besea wszedł Andrea De Falco.

Jedynego gola meczu strzelił Mamadou Tounkara dla jedenastki Viterbese Castrense. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 61. minucie Lorenzo Melli został zmieniony przez Umberta Nappellę. Między 77. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze AZ Picerno: Giusto Priola, Mario Vrdoljak, Emmanuele Esposito, Walter Guerra, na ich miejsce weszli: Emilio Vanacore, Matteo Calamai, Francesco Ripa, Tommaso Squillace. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mamadou Tounkary, Nicholasa Bensai, Toniego Markicia zajęli: Salvatore Molinaro, Oliver Urso, Ludovico Ricci.

Federico Baschirotto
85′ Walter Guerra
Edoardo Bianchi46′
Filippo Lorenzini
Francesco De Giorgi
61′ Lorenzo Melli
Toni Markić87′
77′ Giusto Priola
Nicholas Bensaja79′
Tanasii Kosovan
Prince Emmanuel Doudu Besea46′
Francesco Pitarresi
Andrea Errico
77′ Mario Vrdoljak
Davide Sibilia
77′ Emmanuele Esposito
Cristian Bunino
Emanuele Santaniello
Mamadou Tounkara  51′ 78′
Pietro Cavagnaro
Massimiliano Maraolo
85′ Tommaso Squillace
Tommaso Vitali
77′ Emilio Vanacore
Ludovico Ricci87′
Andrea Zaffagnini
Mattia Zanoli46′
77′ Matteo Calamai
Oliver Urso79′
61′ Umberto Nappello
Salvatore Molinaro78′
77′ Francesco Ripa
Marco Simonelli
Domenico Ruggieri

Arbiter nie ukarał zawodników AZ Picerno żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół AZ Picerno rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie USD Cavese 1919. Tego samego dnia Paganese Calcio 1926 będzie rywalem jedenastki Viterbese Castrense w meczu, który odbędzie się w Paganiem.