Liga włoska - 22. kolejka Serie C: AC Renate - US Alessandria Calcio 1912 1-0 (1-0)

18 stycznia na Stadio Città di Meda w Medzie odbył się mecz 22. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Renate i Alessandria 1912. Starcie zakończyło się zwycięstwem AC Renate 1-0. Pojedynek obejrzało 400 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-18 15:00 | Stadion: Stadio Città di Meda | Widzów: 400 | Arbiter: D. Moriconi
AC Renate
US Alessandria Calcio 1912
1
0
D. Guglielmotti 22'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół AC Renate wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Jedynego gola meczu strzelił Davide Guglielmotti dla drużyny AC Renate. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Renate.

Drugą połowę jedenastka Alessandria 1912 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Riccarda Chiarella, Francisca Sartore'a weszli Davide Di Quinzio, Umberto Eusepi. W 61. minucie Filippo Gilli został zastąpiony przez Alessandra Eleuteriego.

Po chwili trener AC Renate postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Armand Rada, a murawę opuścił Paolo Grbac. W 72. minucie Giacomo Sciacca został zmieniony przez Alberta Dossenę, a za Fabia Castellana wszedł na boisko Alessandro Gazzi, co miało wzmocnić drużynę Alessandria 1912. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Galuppiniego na Lorenza Sorrentina w 79. minucie oraz Roberta Ranieriego na Antonia Maglego w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alex Valentini
 22′ Davide Guglielmotti
Federico Casarini
90′ Roberto Ranieri
Fabio Castellano72′
79′ Francesco Galuppini
Riccardo Chiarello46′
68′ Paolo Grbac
Francisco Sartore46′
Vincenzo Plescia
Andrea Arrighini
Simone Stucchi
Alberto Dossena72′
90′ Antonio Magli
Alessandro Eleuteri61′
Edoardo Confalonieri
Kleto Gjura
Davide Petito
Davide Di Quinzio46′
68′ Armand Rada
Alessandro Gazzi72′
Carmine De Sena
Umberto Eusepi46′
79′ Lorenzo Sorrentino
Matteo Gerace

Oussama M'Hamsi

Luca Pandolfi

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka AC Renate w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższą środę drużyna Alessandria 1912 rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie ASDC Gozzano. Tego samego dnia AS Giana Erminio zagra z drużyną AC Renate na jej terenie.