Liga włoska - 22. kolejka Serie B: US Cremonese - AC Pisa 1909 3-4 (2-1)

31 stycznia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się starcie 22. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i AC Pisa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AC Pisa 4-3. Na stadionie stawiło się 6 423 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-31 21:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 6423 | Arbiter: L. Maggioni
E. Pisano 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów zespół US Cremonese wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Cremonese w trzeciej minucie spotkania, gdy Francesco Deli strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Mariano Arini.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół US Cremonese, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Simone Palombi. Asystę zanotował Matteo Bianchetti.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 36. minucie bramkę kontaktową zdobył Mattia Minesso. Bramka padła po podaniu Gaetana Masucciego.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Luca Vido z AC Pisa.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, zespół AC Pisa doprowadził do remisu. Gola strzelił Gaetano Masucci. Sytuację bramkową stworzył Luca Vido.

Niedługo po stracie gola drużyna AC Pisa objęła prowadzenie. W 54. minucie Samuele Birindelli dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Piccolo.

W 63. minucie Matteo Bianchetti zastąpił Nadira Zorteę. W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Antoniowi Piccoli, piłkarzowi US Cremonese. Trener AC Pisa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicholasa Siegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mattia Minesso. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 69. minucie żółtą kartkę otrzymał Nadir Zortea z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie trener US Cremonese postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Simone Palombiego. Na boisko wszedł Fabio Ceravolo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Alessandro De Vitis został zmieniony przez Erosa Pisana, a za Lucę Vida wszedł na boisko Michael Fabbro, co miało wzmocnić drużynę AC Pisa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Delego na Gianlucę Gaetana.

Między 84. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Emanuele Terranova z drużyny US Cremonese i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 89. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół AC Pisa przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik ustalił Eros Pisano. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Gaetano Masucci.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-4.

Stefano Gori
63′ Matteo Bianchetti
Simone Benedetti
Claiton Machado dos Santos
Samuele Birindelli  54′
Francesco Migliore
Francesco Lisi
89′ 90′ Emanuele Terranova
Alessandro De Vitis75′
Mariano Arini
Robert Gucher
 3′ 76′ Francesco Deli
Marius Mihai Marin
Samuel Gustafson
Mattia Minesso  36′ 68′
Daniel Ciofani
Marco Pinato84′
 24′ 69′ Simone Palombi
Gaetano Masucci  52′
 58′ 64′ Antonio Piccolo
Riccardo Perazzolo
63′ 69′ Nadir Zortea
Eros Pisano75′  90′ 89′
Reda Boultam
Nicholas Siega68′
Michele Castagnetti
Michael Fabbro85′
76′ Gianluca Gaetano
Davide Moscardelli
Kingsley Dogo Michael

Luca Valzania

Žan Celar

69′ Fabio Giovanni Ceravolo

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.