Liga włoska - 22. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - ACD Virtus Entella 1-0 (0-0)

1 lutego na Stadio Benito Stirpe odbyło się spotkanie 22. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Frosinone Calcio i Virtusu Entella. Mecz zakończył się zwycięstwem Frosinone Calcio 1-0. Na stadionie stawiło się 10 917 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-01 15:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 10917 | Arbiter: L. Massimi
Frosinone Calcio
ACD Virtus Entella
1
0
F. Dionisi 57'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Virtusu Entella wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Virtus Entella: Maurowi Coppolarowi w 12. i Andrei Settembriniemu w 38. minucie.

Chwilę później trener Virtusu Entella postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 39. minucie na plac gry wszedł Matteo Mancosu, a murawę opuścił Manuel De Luca. W siódmej minucie doliczonego czasu Marco Capuano został zastąpiony przez Lukę Krajnca. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie w drużynie Virtusu Entella doszło do zmiany. Marco Toscano wszedł za Andreę Settembriniego.

Jedyną bramkę meczu zdobył Federico Dionisi dla zespołu Frosinone Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 59. minucie Marcus Rohdén został zmieniony przez Mirka Goriego, co miało wzmocnić jedenastkę Frosinone Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michele Currarina na Moutira Chajię w 75. minucie. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreę Beghetta z Frosinone Calcio, a w 78. minucie Marca Chiosę z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Frosinone Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Beghetta. Na boisko wszedł Salvatore D'Elia, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Luce Krajncowi i Moutirowi Chajii.

Marco Chiosa78′
77′ 87′ Andrea Beghetto
Mauro Coppolaro12′
Nicolo Brighenti
Michele Pellizzer
45′ Marco Capuano
Marco Sala
Alessandro Salvi
Michele Currarino75′
Raffaele Maiello
Luca Mazzitelli
58′ Marcus Rohdén
Andrea Paolucci
Andrea Tabanelli
Andrea Settembrini38′ 54′
Camillo Ciano
Manuel De Luca39′
 57′ Federico Dionisi
Giuseppe De Luca
Paolo Bastianello
Andrea Paroni
Alessandro Iacobucci
Andrea Zaccagno
87′ Salvatore D'Elia
Carlo Crialese
45′ 90′ Luka Krajnc
Filippo De Col
Przemysław Szymiński
Fabrizio Poli
Francesco Zampano
Krisztián Adorján
58′ Mirko Gori