Liga włoska - 22. kolejka Serie B: Delfino Pescara 1936 - Cosenza Calcio 2-1 (0-0)

W meczu 22. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 3 lutego, zespół Delfino Pescara wygrał z Cosenza Calcio 2-1 (0-0). Mecz na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia obejrzało 5 867 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-03 21:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Widzów: 5867 | Arbiter: A. Rapuano
Asencio 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Delfino Pescara wygrał aż cztery razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Frankowi Kanoute'owi, zawodnikowi gości.

W 32. minucie Emmanuel Rivière zastąpił Nicholasa Pieriniego. Od 34. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Luca Palmiero z Delfino Pescara w drugiej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Drugą połowę zespół Delfino Pescara rozpoczął w zmienionym składzie, za Filippa Melegoniego wszedł Luca Crecco.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cosenza Calcio w 53. minucie spotkania, gdy Asencio strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Maria Preziosy.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mariowi Preziosie z drużyny gości. W 57. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Daniel Sciaudone osłabiając tym samym zespół Cosenza Calcio. Po chwili trener Delfino Pescara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Grigoris Kastanos, a murawę opuścił Cristiano Del Grosso.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie gola wyrównującego strzelił Gabriele Zappa. Przy strzeleniu gola pomagał Luca Crecco.

Chwilę później trener Cosenza Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Tommasa D'Orazia. Na boisko wszedł Achraf Lazaar, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 78. minucie Mario Prezioso został zmieniony przez Jeremy'ego Broha, co miało wzmocnić drużynę Cosenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riccarda Maniera na Milosa Bocica. W samej końcówce spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Pietra Perinę, piłkarza Cosenza Calcio.

W 90. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Delfino Pescara przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Milos Bocic dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Davide Bettella.

Dwie minuty później arbiter przyznał żółtą kartkę Milosowi Bocicowi z Delfino Pescara. W siódmej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Frank Kanoute z Cosenza Calcio i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w trzeciej minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Araujo Capela Anibal
65′ Cristiano Del Grosso
Tiago Matías Casasola
34′ Mirko Drudi
Tommaso D'Orazio71′
40′ Gennaro Scognamiglio
Riccardo Idda
 69′ Gabriele Zappa
Salvatore Monaco
46′ Filippo Melegoni
Frank Kanoute3′ 90′
Ledian Memushaj
Mario Prezioso55′ 78′
45′ 45′ Luca Palmiero
Daniel Sciaudone57′
84′ Riccardo Maniero
Emmanuel Rivière32′
90′ (k.) Cristian Galano
Raúl José Asencio Moraes  53′
Fabrizio Alastra
Umberto Saracco
46′ Luca Crecco
Jeremy Broh78′
65′ Grigoris Kastanos
Jaime Báez Stábile
Ibrahima Mane
Mirko Carretta
84′  90′ 90′ Milos Bocic
Nicholas Pierini32′
Gennaro Borrelli

Fabian Pavone

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Delfino Pescara w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz dwie czerwone.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.