Liga włoska - 22. kolejka Serie B: Benevento Calcio - US Salernitana 1919 1-1 (0-0)

W spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 2 lutego, zespół Benevento Calcio zremisował z Salernitana 1919 1-1 (0-0). Mecz na Stadio Ciro Vigorito obejrzało 11 261 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Pawła Jaroszyńskiego, Patryka Dziczka z Salernitana 1919.

22. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-02 21:00 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Widzów: 11261 | Arbiter: L. Illuzzi
Benevento Calcio
US Salernitana 1919
1
1
M. Sau 69'
M. Đurić 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Salernitana 1919 wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pawła Jaroszyńskiego, piłkarza Salernitana 1919.

W 20. minucie za Olivera Kragla wszedł Roberto Insigne. Między 23. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Milan Đurić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salernitana 1919, zdobywając bramkę w 53. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Cristiano Lombardi.

Trener Benevento Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Benita Violę i na pole gry wprowadził napastnika Riccarda Improtę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Cedric Gondo z zespołu gości. Była to 68. minuta pojedynku.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marco Sau. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 73. minucie w drużynie Salernitana 1919 doszło do zmiany. Niccolo Giannetti wszedł za Cedrica Gondo. Kibice Salernitana 1919 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emanuele Cicerellego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sofian Kiyine. W 79. minucie Marco Sau został zmieniony przez Gabriele Monciniego, co miało wzmocnić zespół Benevento Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Lombardiego na Waltera Lópeza.

W doliczonej piątej minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Riccardo Improta, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Alessandro Micai
31′ Luca Caldirola
Ramzi Aya
Gaetano Letizia
Paweł Jaroszyński13′
27′ Christian Maggio
Marco Migliorini
Massimo Volta
Jean-Daniel Akpa
Perparim Hetemaj
Patryk Dziczek
20′ Oliver Kragl
Sofian Kiyine28′ 76′
Pasquale Schiattarella
Cristiano Lombardi85′
43′ 64′ Benito Nicolas Viola
Fabio Maistro23′
 69′ 79′ Marco Sau
Francesco Di Tacchio
64′ 90′ Riccardo Improta
Alessio Cerci
20′ Roberto Insigne
Emanuele Cicerelli76′
Giuseppe Di Serio
Niccolo Giannetti73′
79′ Gabriele Moncini
Lamin Jallow

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.