Liga włoska - 22. kolejka Serie B: ASD Trapani Calcio - AS Cittadella 0-3 (0-1)

W meczu 22. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 1 lutego, drużyna Trapani Calcio przegrała z AS Cittadella 0-3 (0-1). Mecz na Stadio Polisportivo Provinciale obejrzało 4 632 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-01 15:00 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Widzów: 4632 | Arbiter: I. Robilotta
N. Pavan 87'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Trapani Calcio wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 22. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Cittadella w 25. minucie spotkania, gdy Federico Proia strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Simone Branca.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Cittadella.

Na drugą połowę zespół Trapani Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Andreę Colpaniego, Nicolę Dalmontego weszli Mamadou Coulibaly, Stefano Pettinari.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AS Cittadella, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie celnym strzałem popisał się Davide Diaw. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Federico Proia.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Federica Proię z AS Cittadella, a w 68. minucie Jonathana Biabianego z drużyny przeciwnej. W 71. minucie za Lorenza Del Pretego wszedł Tomasz Kupisz. A kibice AS Cittadella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolę Pavana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Federico Proia. Posunięcie trenera było słuszne. Nicolę Pavana zdobył kolejną bramkę w 87. minucie spotkania.

W 81. minucie kartkę obejrzał Stefano Scognamillo z jedenastki gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Nicola Pavan. Bramka padła po podaniu Marca Rosafia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Alberto Paleari
71′ Lorenzo Del Prete
Domenico Frare
Michele Fornasier
Christian Mora
20′ Fausto Grillo
Romano Perticone22′
81′ Stefano Scognamillo
Alberto Rizzo
Stefan Strandberg
Simone Branca1′
68′ Jonathan Biabiany
Manuel Iori
46′ Andrea Colpani
Federico Proia  25′ 57′ 78′
Gregorio Luperini
Francesco Stanco
Anthony Michel Taugourdeau
Davide Djily Diaw  54′ 83′
46′ Nicola Dalmonte
Mario Gargiulo
46′ Mamadou Coulibaly
Nicola Pavan78′  87′
71′ Tomasz Kupisz
Marco Rosafio83′
Moses Odjer
Michael De Marchi
Luigi Alberto Scaglia
Giuseppe Panico79′
Felice Evacuo

46′ Stefano Pettinari

Filip Piszczek

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Trapani Calcio w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.