Liga włoska - 22. kolejka Serie B: ASD Spezia - Pordenone Calcio 1-0 (0-0)

1 lutego na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbył się pojedynek 22. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami ASD Spezia i Pordenone Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ASD Spezia 1-0. Na stadionie stawiło się 4 797 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-01 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 4797 | Arbiter: F. Fourneau
ASD Spezia Calcio 2008
Pordenone Calcio
1
0
M. Ricci 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Pordenone Calcio.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Salvadora Ferrera z ASD Spezia, a w 35. minucie Michele Camporesego z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Alessandrowi Vogliaccowi z zespołu gości. W 65. minucie za Giuseppe Mastinu wszedł Gennaro Acampora.

A trener Pordenone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leonarda Candellonego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Patrick Ciurria. Chwilę później trener ASD Spezia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Federico Ricci, a murawę opuścił Antonino Ragusa.

Jedyną bramkę meczu dla ASD Spezia zdobył Matteo Ricci w 69. minucie. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tommasa Pobegę z Pordenone Calcio, a w 74. minucie Federica Ricciego z drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Gianvito Misuraca został zmieniony przez Davide Mazzocca, a za Davide Gavazziego wszedł na boisko Riccardo Bocalon, co miało wzmocnić drużynę Pordenone Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mbalę N'Zolę na Andreya Galabinova. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Giulio Maggiore, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Michele Camporese35′
28′ Salvador Ferrer Canals
Michele De Agostini
Riccardo Marchizza
Alessandro Vogliacco55′
90′ Giulio Maggiore
Salvatore Burrai
 69′ Matteo Ricci
Davide Gavazzi81′
67′ Antonino Ragusa
Gianvito Misuraca73′
84′ Mbala N'Zola
Tommaso Pobega72′
Emanuel Quartsin Gyasi
Patrick Ciurria65′
65′ Giuseppe Mastinu
Mirko Stefani
65′ Gennaro Acampora
Lucas Chiaretti Cossenzo
Paolo Bartolomei
Davide Mazzocco73′
Antonio Di Gaudio
Simone Pasa
84′ Andrey Galabinov
Roberto Zammarini
Sveinn Aron Gudjohnsen
Riccardo Bocalon81′
67′ 74′ Federico Ricci
Leonardo Candellone65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom ASD Spezia w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.