Liga włoska - 22. kolejka Serie B: AS Livorno - Ascoli Picchio 0-3 (0-1)

W meczu 22. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka AS Livorno przegrała z Ascoli Picchio 0-3 (0-1). Mecz na Stadio Armando Picchi obejrzało 4 009 widzów.

22. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-01 15:00 | Stadion: Stadio Armando Picchi | Widzów: 4009 | Arbiter: R. Ros
AS Livorno Calcio
Ascoli Picchio FC 1898
0
3
M. Trotta 7',90'
L. Morosini 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół AS Livorno wygrał aż 12 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Marcello Trotta. Asystę zanotował Petar Brlek.

Między 27. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ascoli Picchio i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ascoli Picchio.

Drużyna AS Livorno ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Leonardo Morosini.

Kibice Ascoli Picchio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giacoma Berettę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leonardo Morosini. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzecią bramkę. W 62. minucie w jedenastce AS Livorno doszło do zmiany. Enrico Brignola wszedł za Michele Roccę. W tej samej minucie Sven Braken zastąpił Franca Ferrariego.

W 69. minucie Federico Viviani został zmieniony przez Theophilusa Awuę, co miało wzmocnić drużynę AS Livorno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gianlucę Scamaccę na Leonarda Sernicolę w 79. minucie oraz Lucę Ranieriego na Ericka Ferigrę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Andrei Luciemu z AS Livorno. Była to 88. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Minutę później Marcello Trotta po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-3. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Davide Petrucci.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Nicola Leali
34′ Matija Boben
Michele Cavion
62′ Michele Rocca
Leonardo Morosini  47′ 57′
Enrico Del Prato
Simone Padoin27′
88′ Andrea Luci
Davide Petrucci
69′ Federico Viviani
Marcello Trotta  7′, 90′
62′ Sven Braken
Miguel de Alcantara
69′ Theophilus Awua
Erick Steven Ferigra Burnham90′
Luca Rizzo
Leonardo Sernicola79′
Gennaro Ruggiero
Nahuel Valentini
62′ Enrico Brignola
Maurice Covic
62′ Franco Ferrari
Diogo Costa Pinto
Murilo Otávio Mendes
Giacomo Beretta57′
Matteo Pallecchi
Ricardo Manuel Pinho Matos

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.