Liga włoska - 21. kolejka Serie C: Virtus Francavilla - Calcio Catania 0-0

12 stycznia na Stadio Giovanni Paolo II we Francavilli Fontanej odbyło się starcie 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Virtusu Francavilla i Cataniej. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 090 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Paolo II | Widzów: 1090 | Arbiter: D. Perenzoni
Virtus Francavilla
Calcio Catania
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Virtusu Francavilla wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie za Kevina Biondiego wszedł Vincenzo Sarno. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Leonardo Nunzella wszedł za Andreę Tiritiella.

W tej samej minucie trener Virtusu Francavilla postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leonardo Di Cosmo, a murawę opuścił Andrea Risolo. W 76. minucie Jacopo Dall'Oglio został zmieniony przez Marca Biagiantiego, co miało wzmocnić zespół Cataniej . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Zenuniego na Andreę Bova. Niedługo później trener Cataniej postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davide Di Molfettę wszedł Kalifa Manneh, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis.

W tej samej minucie Matteo Di Piazza został zmieniony przez Davisa Curiale'a, co miało wzmocnić jedenastkę Cataniej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Mastropietra na Marca Marozziego.

Tommaso Silvestri
70′ Andrea Risolo
Kevin Biondi63′
Luca Sparandeo
Jacopo Dall'Oglio76′
70′ Andrea Tiritiello
Giovanni Pinto
90′ Federico Mastropietro
Giuseppe Rizzo
79′ Federico Zenuni
Giovanni Marchese
70′ Leonardo Nunzella
Moise Emmanuel Mbende
79′ Andrea Bovo
Mario Noce
Manuele Castorani
Lorenzo Saporetti
70′ Leonardo Di Cosmo
Marco Biagianti76′
90′ Marco Marozzi
Vincenzo Sarno63′
Andrea Sarcinella
Davis Curiale88′
Francesco Puntoriere
Gian Marco Distefano

Piłkarze Virtusu Francavilla otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

19 stycznia jedenastka Cataniej zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie SSD Potenza Calcio. Tego samego dnia Casertana FC będzie gościć zespół Virtusu Francavilla.