Liga włoska - 21. kolejka Serie C: USD Virtusvecomp Verona - AS Gubbio 1910 0-1 (0-1)

29 stycznia na Stadio Comunale Gavagnin-Nocini odbyło się starcie 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami USD Verona i AS Gubbio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Gubbio 1-0. Mecz obejrzało 479 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-29 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Gavagnin-Nocini | Widzów: 479 | Arbiter: L. Catanoso
USD Virtusvecomp Verona
AS Gubbio 1910
0
1
J. Gómez Taleb 32'

Trzeba było trochę poczekać, aby Juan Gómez wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Gubbio , zdobywając bramkę w 32. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Gubbio.

W 79. minucie Arturo Lupoli zastąpił Jacopa Bridiego. Trener USD Verona postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Daniela Onescu i na pole gry wprowadził napastnika Victora Da Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trener AS Gubbio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Rafaela Muñoza. Na boisko wszedł Marco Maini, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W drugiej połowie nie padły gole.

Federico Ravaglia
79′ Marco Curto
Loris Bacchetti
79′ Jacopo Rossi
Andrea Coda
79′ Diego Vannucci
Dramane Konate
79′ Riccardo Cazzola
Rafael Muñoz Benavides79′
79′ Daniel Onescu
Enrico Zanoni79′
79′ Filippo Pellacani
Erald Lakti
79′ Paolo Sammarco
Nicola Malaccari
Domenico Danti
Linas Mėgelaitis79′
79′ Arturo Lupoli
Lorenzo Filippini79′
79′ Gianni Manfrin
Marco Maini79′
79′ Matteo Pinton
Alessio Benedetti
79′ Fabiano Santacroce
Luca Ricci79′
79′ Ciro Oreste Sirignano
Alessandro Sbaffo
79′ Simone Bentivoglio
Marco Meli
79′ Nicola Danieli

Edoardo Merci

79′ Jacopo Bridi

79′ Victor Matheus Da Silva

Raphael Odogwu

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna USD Verona w drugiej połowie wymieniła ośmiu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna USD Verona rozegra kolejny mecz w Trieście. Jej przeciwnikiem będzie US Triestina Calcio. Tego samego dnia LR Vicenza Virtus będzie gościć zespół AS Gubbio.