Liga włoska - 21. kolejka Serie C: US Pontedera 1912 - AC Renate 2-1 (0-0)

12 stycznia na Stadio Ettore Mannucci odbył się mecz 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Pontedera i AC Renate. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Pontedera 2-1. Spotkanie obejrzało 585 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 17:30 | Stadion: Stadio Ettore Mannucci | Widzów: 585 | Arbiter: E. Feliciani
F. Galuppini 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół AC Renate wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W 13. minucie Loris Damonte został zastąpiony przez Antonia Maglego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół US Pontedera wyszedł w zmienionym składzie, za Francesca Benassaiego wszedł Emanuele Cigagna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Renate w 53. minucie spotkania, gdy Francesco Galuppini zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna AC Renate niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Christian Tommasini. Trener AC Renate postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Armanda Radę wszedł Davide Guglielmotti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna AC Renate nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie US Pontedera doszło do zmiany. Paolo Ropolo wszedł za Daniele Manniniego. Kibice US Pontedera nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michele Bruzza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gianluca Barba. Posunięcie trenera było słuszne. Michele Bruzza zdobył zwycięską bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 80. minucie Vincenzo Plescia został zmieniony przez Lorenza Sorrentina, co miało wzmocnić zespół AC Renate. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filippa Serenę na Jacopa Giulianiego oraz Christiana Tommasiniego na Maura Sempriniego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę US Pontedera przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Michele Bruzzo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Michele Bruzzo, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Giacomo Satalino
46′ Francesco Benassai
Marcello Possenti
78′ Gianluca Barba
Loris Damonte13′
Andrea Caponi
Elvis Kabashi
78′ Daniele Mannini
Armand Rada69′
86′ Filippo Serena
Roberto Ranieri
Caio de Cenco
Francesco Galuppini  53′
 65′ 86′ Christian Tommasini
Antonio Magli13′
46′ Emanuele Cigagna
Stefano Marchetti
Michele Fiscella
Dario Teso
78′ Paolo Ropolo
Carmine De Sena
Matteo Salvi
Paolo Grbac
Lorenzo Bardini
Lorenzo Sorrentino80′
78′  90′ 90′ Michele Bruzzo

Niccolò Danieli

86′ Jacopo Giuliani

86′ Mauro Semprini

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom AC Renate przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna AC Renate wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół AC Renate rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Alessandria Calcio 1912. Natomiast w niedzielę Olbia Calcio będzie gościć zespół US Pontedera.