Liga włoska - 21. kolejka Serie C: US Pistoiese 1921 - US Pergolettese 1932 0-0

12 stycznia na Stadio Marcello Melani w Pistoi odbył się pojedynek 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Pistoiese 1921 i Pergolettese 1932. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 650 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 17:30 | Stadion: Stadio Marcello Melani | Widzów: 650 | Arbiter: T. Zamagni
US Pistoiese 1921
US Pergolettese 1932
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Pistoiese 1921 wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

W 23. minucie w drużynie Pistoiese 1921 doszło do zmiany. Emanuele Spinozzi wszedł za Ognjena Stijepovicia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Alessio Canessa został zastąpiony przez Pio Russa. Chwilę później trener Pistoiese 1921 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Pierluigi Cappelluzzo, a murawę opuścił Francesco Valiani.

A kibice Pergolettese 1932 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giancarla Malcore'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Stefano Franchi. W 77. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Simone Ferrari, Nicola Ciccone, a na ich miejsce weszli Leonardo Muchetti, Mattia Morello.

Leonardo Muchetti77′
23′ Ognjen Stijepović
Michel Panatti
65′ Francesco Valiani
Elia Bortoluz
23′ Emanuele Spinozzi
Nicola Ciccone77′
Pietro Tempesti
Giancarlo Malcore71′
65′ Pierluigi Cappelluzzo
Pio Francesco Russo60′
Gregorio Morachioli

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Pistoiese 1921, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Pergolettese 1932 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Pistoiese 1921 będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie ASDC Gozzano. Natomiast w niedzielę Aurora Pro Patria 1919 zagra z zespołem Pergolettese 1932 na jego terenie.