Liga włoska - 21. kolejka Serie C: Novara Calcio - SS Monza 1912 0-3 (0-0)

W meczu 21. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 12 stycznia, jedenastka Novary Calcio przegrała z SS Monza 0-3 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Silvio Piola obejrzało 6 362 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Widzów: 6362 | Arbiter: M. Marcenaro
N. Rauti 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka Novary Calcio wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. 10 meczów zakończyło się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie Simone Iocolano został zmieniony przez Tommasa Morosiniego. W tej samej minucie w zespole SS Monza doszło do zmiany. Nicola Rigoni wszedł za Marca Fossatiego.

Trener SS Monza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolę Mostiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Cosimo Chiricò. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 65. minucie spotkania, gdy Mattia Finotto strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 70. minucie w drużynie Novary Calcio doszło do zmiany. Giammario Piscitella wszedł za Diego Peraltę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 72. minucie spotkania, gdy Ettore Gliozzi zdobył z karnego drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 79. minucie Filippo Nardi został zmieniony przez Marca Zunna, co miało wzmocnić drużynę Novary Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ettore Gliozziego na Andreę Brighentiego. Chwilę później trener Novary Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Riccardo Collodel, a murawę opuścił Daniele Buzzegoli. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce SS Monza doszło do zmiany. Nicola Rauti wszedł za Mattię Finotta.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Dwie minuty później wynik na 0-3 podwyższył Nicola Rauti.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Marco Armellino
82′ Daniele Buzzegoli
Marco Ezio Fossati62′
79′ Filippo Nardi
Simone Iocolano62′
Mattia Bortolussi
Cosimo Chiricò62′
Pablo Andrés González
Mattia Finotto  65′ 90′
70′ Diego Peralta
Giorgio Galli
82′ Riccardo Collodel
Tommaso Morosini62′
70′ Giammario Piscitella
Ettore Marchi
79′ Marco Zunno
Nicola Rauti90′  90′

Piłkarze Novary Calcio obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna SS Monza w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę zespół SS Monza zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Calcio Como. Tego samego dnia Calcio Lecco 1912 będzie gościć drużynę Novary Calcio.