Liga włoska - 21. kolejka Serie C: Modena FC - Piacenza Calcio 0-0

12 stycznia na Stadio Alberto Braglia odbyło się spotkanie 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Modena FC i Piacenza Calcio. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 6 730 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Braglia | Widzów: 6730 | Arbiter: S. Galipò
Modena FC
Piacenza Calcio
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów zespół Piacenza Calcio wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W ostatniej minucie pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Guido Davì, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Modena FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Salvatore Pezzellę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Carlo Ferrario. W 59. minucie Lorenzo De Grazia zastąpił Nicolę Stefanellego.

Trener Piacenza Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Lorenza Borriego i na pole gry wprowadził napastnika Alessandra Polidoriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Antonio Pergreffi
45′ Guido Davì
Davide Zappella
59′ Lorenzo De Grazia
Mattia Corradi82′
Rabiu Riliwan Oyndamola
Simone Della Latta
46′ Carlo Emanuele Ferrario
Matteo Marotta
85′ Alberto Spagnoli
Thomas Bolis
59′ Nicola Stefanelli
Luca Cattaneo82′
85′ Andrea Boscolo Papo
Hamza El Kaouakibi
46′ Salvatore Pezzella