Liga włoska - 21. kolejka Serie C: FC Vercelli - Calcio Lecco 1-1 (1-1)

12 stycznia na Stadio Silvio Piola odbyło się starcie 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Vercelli i Calcio Lecco. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 097 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 17:30 | Stadion: Stadio Silvio Piola | Widzów: 1097 | Arbiter: A. Costanza
FC Pro Vercelli Calcio
Calcio Lecco 1912
1
1
S. Rosso 44'
R. Capogna 8'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Calcio Lecco wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Riccardo Capogna. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Simone Rosso. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Giacomo Quagliata osłabiając tym samym drużynę FC Vercelli. Kibice Calcio Lecco nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Giudiciego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lorenzo Carissoni.

W 63. minucie za Paula wszedł Gabriele Franchino. W 73. minucie Riccardo Capogna został zmieniony przez Ametha Falla, co miało wzmocnić zespół Calcio Lecco. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Grossiego na Cristiana Baniego. Trener FC Vercelli postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Kevina Varasa i na pole gry wprowadził napastnika Alessandra Romaironego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Simone Rosso został zmieniony przez Raoula Mala, co miało wzmocnić drużynę FC Vercelli. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yusuphę Bobb na Federica Marchesiego w 87. minucie oraz Simone D'Annę na Maikola Negrę w tej samej minucie. W doliczonej szóstej minucie starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marco Moleri z Calcio Lecco i musiał opuścić boisko. W drugiej połowie nie padły gole.

Lorenzo Carissoni60′
74′ Lorenzo Grossi
Andrea Malgrati
Roberto Iezzi
Ivan Merli Sala
Alberto Masi
Andrea Pastore
58′ Giacomo Quagliata
Matteo Procopio
Giovanni Graziano
Yusupha Bobb87′
 44′ (k.) 74′ Simone Rosso
Marco Moleri90′
74′ Kevin Varas Marcillo
Nicola Strambelli
Gianmario Comi
Riccardo Capogna  8′ 73′
63′ Paulo Daniel Dentello Azzi
Simone D'Anna87′
Simone Moschin
Ferat Jusufi
Alessandro Carosso
Filippo Pulze
63′ Gabriele Franchino
Alessandro Bastrini
Jacopo Vetri
Luca Giudici60′
74′ Cristiano Bani
Maikol Negro87′
74′ Raoul Mal

74′ Alessandro Romairone

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Vercelli zawalczy o kolejne punkty w Gorgonzoli. Jego rywalem będzie UC AlbinoLeffe. Natomiast 19 stycznia Novara Calcio zagra z drużyną Calcio Lecco na jej terenie.