Liga włoska - 21. kolejka Serie C: Catanzaro 2011 - Bisceglie Calcio 2-1 (1-0)

12 stycznia na Stadio Nicola Ceravolo odbył się mecz 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Catanzaro 2011 i Bisceglie Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Catanzaro 2011 2-1. Na stadionie zasiadło 3 402 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 15:00 | Stadion: Stadio Nicola Ceravolo | Widzów: 3402 | Arbiter: V. Maranesi
O. Ebagua 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Catanzaro 2011 wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

W 43. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Bisceglie Calcio Nicola Turi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Catanzaro 2011.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Catanzaro 2011, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Giannone.

Piłkarze Bisceglie Calcio szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po godzinie gry wynik ustalił Osariemen Ebagua.

W 69. minucie Luca Giannone został zastąpiony przez Doudou Mangniego. W tej samej minucie trener Catanzaro 2011 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andrea Bianchimano, a murawę opuścił Manuel Fischnaller. A trener Bisceglie Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Álvara Montera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Osariemen Ebagua.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Mady Abonckelet, Riccardo Romani, a na ich miejsce weszli Petko Hristov, Albert Rafetraniaina. Jedenastce Bisceglie Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Catanzaro 2011.

Albert Rafetraniaina84′
 51′ 69′ Luca Giannone
Urban Žibert
Mamadou Yaye Kanoute
Osariemen Giulio Ebagua  61′ 75′
Mattia Maita
Alessandro Gatto
69′ Manuel Fischnaller
Claudio ferrante
69′ Andrea Bianchimano
Riccardo Romani84′
Lorenzo Di Livio
Álvaro Montero Fernández75′
69′ Doudou Mangni
Federico Tessadri

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Catanzaro 2011 w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

19 stycznia drużyna Bisceglie Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Urbs Sportiva Reggina 1914. Tego samego dnia Monopoli Calcio 1966 zagra z drużyną Catanzaro 2011 na jej terenie.