Liga włoska - 21. kolejka Serie C: ASD Arzignano Valchiampo - Imolese Calcio 0-1 (0-0)

12 stycznia na Stadio Romeo Menti w Vicenzy odbył się pojedynek 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami ASD Arzignano Valchiampo i Imolese Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Imolese Calcio 1-0. Mecz obejrzało 313 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 17:30 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 313 | Arbiter: E. Frascaro
ASD Arzignano Valchiampo
Imolese Calcio 1919
0
1
L. Belcastro 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Imolese Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Imolese Calcio w tym sezonie, pojawił się Gabriele Ingrosso, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Lorenza Valeau. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Emmanuel Latte został zastąpiony przez Stefana Padovana.

Chwilę później trener ASD Arzignano Valchiampo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Davide Cais, a murawę opuścił Gianmarco Piccioni.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Imolese Calcio zdobył Luca Belcastro. Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy ASD Arzignano Valchiampo: Riccardo Calcagni, Kayro Flores, Alessio Lo Porto, Gabriele Perretta, na ich miejsce weszli: Davide Balestrero, Daniele Rocco, Riccardo Barzaghi, Emiliano Pattarello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pio Schiaviego, Luki Belcastry, Dardana Vuthaja zajęli: Lorenzo Checchi, Luca Maniero, Alessandro Provenzano.

Filippo Boccardi
71′ Riccardo Calcagni
Filippo Carini
79′ Alessio Lo Porto
Isnik Alimi
79′ Gabriele Perretta
Luca Belcastro  64′ 79′
Vincenzo Ferrara
Andrea Marcucci
71′ Kayro Flores Heatley
Emmanuel Latte Lath60′
64′ Gianmarco Piccioni
Lorenzo Checchi79′
79′ Riccardo Barzaghi
Alessandro Garattoni
71′ Davide Balestrero
Alessandro Provenzano88′
64′ Davide Cais
Tommaso Tentoni
79′ Emiliano Pattarello
Bismark Ngissah
71′ Daniele Rocco
Stefano Padovan60′

Abdoulaye Sall

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Imolese Calcio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Reggio Audace FC. Natomiast w niedzielę AS Gubbio 1910 będzie gościć zespół ASD Arzignano Valchiampo.